- Mama właśnie zjadła śniadanie i zabrała się za wyszywanie - mówi Bogumiła Babińska. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pani Łucja ma... 102 lata.
Jakie interwencje podejmowali w czwartek policjanci i strażacy z regionu?
Według IPN, w całym kraju jest ponad sto „pomników wdzięczności” Armii Czerwonej. Z długiej listy obiektów stawianych na cześć Armii Czerwonej w regionie do usunięcia pozostały dwa. Mają trafić do muzeum w Czerwonym Borze.
- Niewiele pamiętam. Musiałbym zajrzeć do akt - powiedział wczoraj sądowi technik kryminalistyki, gdy wreszcie stanął przed barierką dla świadków.
Rozmowa z Anitą Kucharską-Dziedzic, z Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet BABA, o propagandowej kontrakcji przeciw „obrońcom życia”.
Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Stanisław Biernat oznajmił w czwartek, że orzeczenia TK są „obowiązujące i zgodne z prawem”.
Wynagrodzenie świadczących pracę w cyklu godzinowym będzie chronione na takich samych zasadach jak pracowników na etacie.
Mogilnianin z pochodzenia i absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu 66-letni prof. dr hab. Jacek Namieśnik został rektorem Politechniki Gdańskiej.
Tunezja, Turcja, Egipt, Maroko... Pięknie, ale strach tam jechać.
Holendrzy powiedzieli w referendum „nie” umowie Unii Europejskiej z Ukrainą. Sprzeciw Holandii jest zarazem buntem wobec całej Wspólnoty.
Te spotkania zapierają dech w piersiach. I to nie tylko fotografowi, ale także oglądającym jego zdjęcia. Walki myszołowów, lądowanie bielika to niecodzienny widok.
Jesteśmy autoasertywni - zadeklarowali uczniowie II C z LO nr 1 w Bydgoszczy. Właśnie odebrali dobrą lekcję zachowań za kierownicą.
Sobotnie południe w Kowalewku (gmina Kcynia). Traktory sennie ruszają w pola. Kwietniowe słońce zaprasza na spacer mamy z dziećmi. Nieoczekiwanie spokój burzą postacie w mundurach.
Lombard śpiewał „Przeżyj to sam”, Prefect - „Autobiografię”, a chłopaki z Veramidu - „Dzwon”. Nawet dzisiaj fajnie brzmi ten kawałek. Tym bardziej że jest o ich życiu sprzed 40 lat.
To był dla Feliksa Raczyńskiego fatalny zbieg okoliczności. Zimą 1948 roku dwóch mężczyzn w tym samym czasie przyszło na zakupy do rzeźnika. Po raz pierwszy ujawniamy mroczną przeszłość muzyka z inowrocławskiego uzdrowiska.
- Prosiliśmy lata, by władza chroniła nas przed tymi hałdami śmieci. Bo śmierdziało. To brzmi jak kpina, że smrodem urządziła nas firma z EKO w nazwie. I eko spływa teraz rowem do Kcynki i Kcynką do Noteci!
Biznesmen twierdzi, że to nie on zlecił w 1999 roku zamach na Piotra Karpowicza, dyrektora z PZU. Mówi o spisku i zemście bydgoskich policjantów, którym zawierzył prokurator. Śledczy przekonują o jego winie.
- Wszystko co należało zrobić w celu wyjaśnienia przyczyn katastrofy w Smoleńsku, zostało wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, stosowaną praktyką międzynarodową i należytą starannością - mówi Piotr Łukasiewicz, ekspert lotniczy.
Świetny dziennikarz, lubiany przez kolegów. Marek Magierowski odszedł jednak z dziennikarstwa, by zostać rzecznikiem prezydenta Dudy. To dla niego nowe wyzwanie i szansa na wejście do polityki.
Erotyzm i seks są tak powszechne, że trudno oprzeć się wielu pokusom. To opowieść o tym, kiedy zaczynamy przekraczać te granice i stajemy się seksoholikami.
Profesor Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta RP, zastanawia się w rozmowie z Jackiem Żakowskim w „Polityce”, czy demokracja w Europie ma przyszłość. Nie odpowiada na to pytanie wprost, ale mówi: „myślę, że PiS demokracji chce”.
Na początek cytat z prawicowego portalu wPolityce: „Prezydent naprawdę kocha swoje rodzinne strony. W ciągu swych rządów latał na trasie Warszawa-Kraków kilkadziesiąt razy. Prezydent ewidentnie nie lubi Warszawy. Zdarzały się weekendy, w czasie...
Prof. Roman Bäcker i redaktor Adam Willma dyskutują o aktualnych wydarzeniach politycznych.
„Janusze budownictwa” - tak internauci komentują zastawioną stację BRA przy dworcu PKP. ZDMiKP mówi, że innego wyjścia nie było
Od kilkunastu dni drogowcy łatają dziury, jakie powstały w jezdniach po zakończeniu zimy. Interwencji w tej sprawie nie ma jednak dużo.
Czternastoletnia Wiktoria Garbowska jest wicemistrzynią Polski.
- Wiem, że czeka mnie ciężka praca, ale do tego jestem przygotowana - mówi nam Maria Wasiak. Była minister, a obecnie wiceprezydent miasta, rozpocznie swoje urzędowanie 11 kwietnia.
- Decyzja o powołaniu na stanowisko wiceprezydenta Bydgoszczy Marii Wasiak szkodzi miastu - mówi Grzegorz Gruszka, polityk i działacz społeczny. - To najzwyklejsze załatwienie roboty partyjnej koleżance. Działania prezydenta Rafała Bruskiego...
Piesek nie ma imienia. Na pustej działce mieszka już dwa lata. Zostawił go właściciel, więc zajęli się nim okoliczni mieszkańcy.
Spotkania z globtroterami, wystawy zdjęć z różnych stron świata, rozdanie nagród za podróżnicze osiągnięcia - to wszystko już 22 i 23 kwietnia.
Przypomnijmy - na początku marca zostały ogłoszone wyniki konkursu na projekty promocyjne, prowadzonego przez biuro promocji miasta i współpracy z zagranicą bydgoskiego ratusza. Na liście tych, którym została przyznana dotacja od miasta znalazła...
Marszałek zarzuca Pawłowiczowi m.in. przedstawianie nieprawdziwych kosztów rozbudowy toruńskiego szpitala na Bielanach.
Wiosna na krajowych, wojewódzkich, powiatowych, gminnych.
Prezes MPGN-u zarzuca im oszczerstwa pod adresem spółki.
Prezydent: - Związanych z sytuacją szpitala zmian kadrowych w ratuszu na razie nie planuję. Tymczasowy dyrektor lecznicy od roszad nie stroni. I chwali się udanymi negocjacjami z NFZ.
- Tym razem jedziemy w miejsce nieoblegane przez „turystów wysokościowych” - mówi Lech Flaczyński. Ich poprzednie wyprawy przerwały niespodziewane wypadki.
Właściciele firm spotkali się na forum gospodarczym w Płużnicy.
Rośnie liczba rodzin objętych pomocą z powodu autyzmu. Bezcenne wsparcie oferuje im stowarzyszenie „Niebieski klucz”.
Po naszej interwencji mają pojawić się koperty dla osób niepełnosprawnych, ale to nie koniec problemów z parkingiem.
Rada Miasta nie przyjęła uchwały w sprawie budowy wodociągu na osiedlu Winnica II w Toruniu. Przewidywała ona realizację zadania do końca 2016 r.
Kawkują? Leniuchują? Obijają się? Nic z tych rzeczy. Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chojnicach są zaskoczeni słowami krytyki.
To idzie młodość! Wczoraj na XII Powiatowych Targach Akademus można było zobaczyć, jakie jest to młode pokolenie. Jakie życie wybierze?
Za nami powiatowe etapy Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej oraz Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Grupa gimnazjalistek i gimnazjalistów Zespołu Szkół nr 1 wygrała konkurs „Szwecja z klasą”, organizowany przez Stena Line. Popłyną do Karlskrony.
W szpitalu w Więcborku przez awarię skanera był problem z wykonaniem zdjęć rentgenowskich. Teraz lecznica na takie sytuacje ma plan awaryjny.
Klub „Niebieskie Serca”, który powstał przy NSZZP KPP Radziejów, prężnie działa. Po raz kolejny mundurowi oddali krew - tym razem dla kolegi.
W gmachu Collegium Maius, UAM w Poznaniu, zainaugurowano obchody jubileuszu 500-lecia urodzin poety renesansu Klemensa Janickiego.
Ruszają konsultacje dot. planów budowy ścieżek rowerowych.
Coraz częściej aleksandrowskie Pole Minowe można zobaczyć w uzdrowisku.
Rozmowa z Aldoną Nocną, ciechocińską dokumentalistką i zbieraczką informacji o Ciechocinku, autorką przewodnika i wielu artykułów o uzdrowisku.
Nie sprawdzą się czarne scenariusze zakładające, że obwodnica Inowrocławia pozbawi Markowice dogodnego dojazdu do Strzelna.
Pięciolatek z Rypina walczy z nawrotami białaczki. Za sobą ma chemię i przeszczep szpiku. Nadzieją dla niego jest nierefundowana kuracja.
Stowarzyszenie Retro-Traktor podpisało porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim. Jakie będą jej efekty?
Stworzyli projekt „Culbook” i zachęcali do czytania. Sprowadzili świetnego autora. Galą wolontariatu udało się poruszyć wiele serc. Licealistki i licealiści działają!
Polski Cukier przegrał w Słupski i to dobra wiadomość dla Anwilu Włocławek. Ale pod jednym warunkiem: zwycięstw w kolejnych meczach.
Kolejne spotkania czekają nasze zespoły ligowe. Cztery drużyny zagrają u siebie. Już dziś w Brześciu Kujawskim derby w czwartej lidze.
W piątek w Ostrowie Wlkp. rozpoczyna się ćwierćfinałowy turniejów MP juniorów, w którym wystąpi zespół TKM.
Dla kogo szczęśliwa będzie najbliższa 25. kolejka? Przede wszystkim, żeby była udana dla tercetu z regionu. Bo każda z drużyn potrzebuje punktów.
Początek mecz w Rybniku w niedzielę o godz. 17.00. Transmisja w Nsport (stacja pokaże wszystkie mecze inauguracyjnej kolejki). Get Well Toruń jest faworytem meczu w Rybniku, ale beniaminek zawsze jest u siebie groźny. W niedzielę poznamy...
Get Well Toruń i Stal Gorzów są na dziś największymi faworytami PGE Ekstraligi. Zapowiada się ostra walka o play off i utrzymanie.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.