Juniorzy TKM w roli faworyta ćwierćfinału

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudzinski
Grzegorz Oleradzki

Juniorzy TKM w roli faworyta ćwierćfinału

Grzegorz Oleradzki

W piątek w Ostrowie Wlkp. rozpoczyna się ćwierćfinałowy turniejów MP juniorów, w którym wystąpi zespół TKM.

Włocławianie uważani są za jednego z faworytów. Przemawia za tym seria spotkań bez porażki, a pamiętać trzeba, że dopiero w meczach strefowych trener Grzegorz Kożan mógł skorzystać z graczy (Rafał Komenda, Adrian Bogucki), uczniów władysławowskiej SMS. Są oni, oraz kadet Filip Drozdowski,reprezentami Polski w swoich kategoriach. Większości zawodników z powodzeniem grała w 2. lidze.

Istotny będzie dzisiejszy pojedynek z gospodarzem turnieju Stalą (początek o godzinie 18.30). W sobotę TKM zagra z UKS Piątka Lublin (14), zaś w niedzielę z MKKS Rybnik (11).

- W tym sezonie nie mieliśmy okazji, nawet w turniejach towarzyskich, zagrać z tymi zespołami - powiedział Grzegorz Kożan, trener TKM. - Nie lekceważymy żadnego rywala bowiem na tym etapie słabych przeciwników raczej nie ma. Jedziemy niemal w optymalnym składzie, jedynie bez kontuzjowanego Doriana Frontczaka.

Rewanżowe mecze drugiej rundy rozegrają w sobotę i niedzielę zespoły Włocławskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej.

Zapowiadają się one ciekawie bowiem w większości pierwszych spotkań różnice były minimalne. Przed najtrudniejszym zadaniem stanie w sobotę w półfinale I ligi GarageHotel, który przegrał z BHP Ekspert 65:92 (początek meczu o godzinie 15). Bezpośrednio po nim (g. 16.15) AutoserwisP2 zmierzy się z wloclawek.info.pl (60:67).

Pozostałe spotkania w małej hali OSiR w niedzielę. O miejsca 5-8 w I lidze zagrają Vervis - Piast Bądkowo (16, 70:59) oraz AZS PWSZ - Delecta (18.30, 71:61). W półfinałach 2. ligi grają: Basket Rypin - Social Ban-king (12.15, 55:56) oraz Ekoryniec - Maspol (19.45, 55:58). O lokaty 5-8 zagrają natomiast Groneko II - Extra Punkt (13.30, 62:68) i Groneko - UKS Feniks (14.45, 94:86). Towarzyskie spotkanie Promot Centrum Komputerowe - Selenka/DGS (dotychczasowy bilans 2:1) rozpocznie się o 17.15.

Grzegorz Oleradzki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.