PS

Technik już tej zbrodni w Koronowie nie pamięta

Oskarżony o zabójstwo żony 32-letni Marcin ch. z Koronowa sprawia podczas procesu wrażenie  otumanionego. Fot. Filip Kowalkowski Oskarżony o zabójstwo żony 32-letni Marcin ch. z Koronowa sprawia podczas procesu wrażenie otumanionego.
PS

- Niewiele pamiętam. Musiałbym zajrzeć do akt - powiedział wczoraj sądowi technik kryminalistyki, gdy wreszcie stanął przed barierką dla świadków.

To już rok od tragicznych wydarzeń w Koronowie, w wyniku których zmarła 30-letnia Natalia Ch.

Została oblana rozpuszczalnikiem i podpalona przez swojego męża, o rok starszego Marcina Ch. Trwający od lutego proces znalazł się na półmetku.

Wczoraj sąd pod przewodnictwem sędziego Marka Krysia przesłuchał technika kryminalistyki z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, który rankiem 28 marca 2015 roku dokonywał zabezpieczenia śladów na terenie posesji na peryferiach Koronowa. Zeznania policjanta nie wniosły nic nowego do sprawy.

- Nie wiem, po co mnie wezwano. Niewiele z tamtych czynności pamiętam. Jaka to w ogóle sprawa? Koronowo? - upewniał się na korytarzu sądowym mężczyzna. W końcu zlokalizował w pamięci jedną z wielu spraw, z którymi miał do czynienia przez ostatni rok jako technik kryminalistyki. Ale konkluzja nadal była ta sama. - Nic nowego sądowi nie powiem. Nie pamiętam.

Czasu na przypominanie sobie szczegółów sprawy policjant miał aż za dużo. Przewidziana na godz.11.00 rozprawa została przesunięta najpierw o pół godziny, potem kolejne , by wreszcie rozpocząć się ok. 12.30. Powód? Problemy ławnika z dojazdem. - Ładnie sobie poczekaliśmy. Podobno z Tucholi jechał - rzucił na korytarzu sądowym ktoś z oczekujących na rozprawę.

Potem przez trzydzieści prawie minut skład sędziów, prokurator, adwokat i technik z policji oglądali materiał zdjęciowy z akt. Próbowano dociec, gdzie znajdowały się schody i ile ich właściwie było. Pojawił się również, dużo ważniejszy, wątek miejsca powstania ognia oraz kwestia pojemnika z łatwopalną cieczą.

- Naszą uwagę od razu zwróciły schody prowadzące z kotłowni do wnętrza domu. Tu było zarzewie ognia - mówił wczorajszy świadek. Wskazał również, że płyn, którym została oblana Natalia Ch. pochodził najprawdopodobniej z litrowej butelki po rozpuszczalniku.

W tej kwestii ustalenia sledztwa różnią się od wersji Marcina Ch., który w procesie nie przyznał się do oblania i podpalenia żony. Stwierdził przed sądem już na pierwszej rozprawie, że Natalia Ch. wróciła z garażu, niosąc „bańkę z rozpuszczalnikiem”, a następnie oblała się płynem podczas szamotaniny.

Natalia Ch. osierociła dwoje dzieci. Chłopca idziewczynkę. Dziś mają 6 i 11 lat. Wychowuje je mama zmarłej Ewa R. W procesie występuje jako oskarżyciel posiłkowy. Towarzyszy jej zawsze syn Artur. Przyjeżdżają na każdą rozprawę. Wczoraj też byli. Milczący i zamuceni.

- Córka zawsze mówiła,że nie chce mnie denerwować. Odżyła na krótko, kiedy Marcin poszedł do więzienia. Wszystko w sobie dławiła, ale wiedziałam, że ona cierpi - zeznawała na początku procesu Ewa R.

32-letni dziś Marcin Ch., potężnie zbudowany elektromechanik po zawodówce, karany poprzednio za uprawę konopi, oskarżony jest o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. W jego krwi wykryto dopalacz metafedron.

Adwokatka Marcina Ch. złożyła wniosek o ustalenie dlaczego w trakcie obserwacji psychiatrycznej jej klientowi podawano psychotropy, mimo że nie stwierdzono u niego choroby psychicznej.

Sędzia Kryś próbował wyperswadować pani mecenas ten pomysł, ale ostatecznie uległ wobec jej uporu.

Autor: PS

PS

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.