Ścieżki rowerowe w Brodnicy? Poznamy plan budowy

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Matusik
Katarzyna Pomianowska

Ścieżki rowerowe w Brodnicy? Poznamy plan budowy

Katarzyna Pomianowska

Ruszają konsultacje dot. planów budowy ścieżek rowerowych.

- Z informacji jakie miałam ostatnio z urzędu miasta dotyczących planu rozbudowy ścieżek rowerowych w naszym mieście miały być zakończone w grudniu - mówiła Mirosława Karpowicz, szefowa Jaśkowej Drogi podczas ostatniej sesji. - W lutym miały odbyć się konsultacje. Nie było ich. Chciałabym się dowiedzieć, czy ten plan jest gotowy? Niedawno wydarzył się kolejny wypadek na trasie do Gorczenicy, z udziałem rowerzysty. Na szczęście zakończył się on tylko poszkodowaną rowerzystką. Chciałabym wiedzieć, czy planowane są konsultacje i czy będą odbyły się one w godzinach popołudniowych, tak byśmy mogli dość licznie w nich uczestniczyć. Pani Mirka dopytywała, czy miasto ma plan realizacji projektu.

- Bardzo poważnie traktujemy problem ścieżek rowerowych w naszym mieście - zapewniał Jarosław Radacz, burmistrz Brodnicy. - Dlatego przystąpiliśmy do opracowania koncepcji dróg rowerowych. Mamy uzgodnienia ze wszystkimi zarządcami dróg. One nastąpiły w marcu, w kwietniu zaplanowaliśmy konsultacje ze społeczeństwem. Będą one organizowane popołudniu. Co do realizacji planów - będą one zależały od środków jakie rada przeznaczy na realizacje tego zadania.

- To znaczy, że co roku można liczyć na to, że jakiś odcinek zostanie zrealizowany? - dopytywała Mirka Karpowicz. - Należy to rozumieć w ten sposób, że będzie tyle realizowane na ile zgodę wyrazi wysoka rada. Po to jednak przygotowujemy plan, by go stopniowo realizować. Konsultacje zaplanowano w czwartek, 21 kwietnia o godz. 17 w Sali Wielkiej Pałacu Anny Wazówny.

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.