Eksperci doradzali inwestorom

Czytaj dalej
Fot. Alicja Kalinowska
Alicja Kalinowska

Eksperci doradzali inwestorom

Alicja Kalinowska

Właściciele firm spotkali się na forum gospodarczym w Płużnicy.

W Płużnicy, już po raz trzeci, odbyło się forum gospodarcze. Dla przedsiębiorców była to okazja, aby wymienić się doświadczeniami i porozmawiać z ekspertami z różnych dziedzin. Wśród nich byli m.in. Marek Chrzanowski członek Narodowej Rady Rozwoju i Rady Polityki Pieniężnej oraz Mieczysław Bąk, prezes zarządu fundacji „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym Krajowej Izby Gospodarczej.

Forum było też okazją do promocji powstałego niedawno Płużnickiego Parku Inwestycyjnego.

A jak właściciele firm oceniają spotkanie w Płużnicy? - Dla nas to szansa, aby poznać ofertę inwestycyjną dla naszego regionu. Możemy również uzyskać informacje o możliwości zdobycia pieniędzy na rozwój swojej działalności - mówią przedsiębiorcy, którzy wzięli wczoraj udział w Płużnickim Forum Gospodarczym.

Jednym z właścicieli firm, którzy byli na wczorajszym spotkaniu jest Krzysztof Fałkowski, który prowadzi przedsiębiorstwo związane z produkcją tworzyw sztucznych. Obecnie zatrudnia kilkanaście osób. - Jesteśmy firmą rodzinną. Trochę brakuje nam czasu na wprowadzanie innowacji w naszym przedsiębiorstwie, ale szukamy różnych informacji na ten temat, a forum jest doskonałym miejscem, aby je zdobyć - przyznaje przedsiębiorca, który rozpoczynał swoją działalność w Wiewiórkach, a teraz prowadzi ją w gm. Chełmża.

- Takie spotkania to okazja, aby nawiązać nowe kontakty - przyznaje Marek Pawłowski, który zajmuje się szkoleniami.

O możliwościach pozyskiwania funduszy unijnych na rozwój działalności gospodarczej mówił m.in. Marcin Pilarski, prezes LGD „Vistula Terra Culmensis”. Stowarzyszenie to zrzesza 10 gmin z powiatów: grudziądzkiego, wąbrzeskiego i chełmińskiego.

- W swojej strategii mamy wpisanych szereg działań, które mają przyczynić się do rozwoju przedsiębiorczości na terenie naszej grupy. W tej perspektywie unijnej do podziału będziemy mieli około 6 mln zł - wyjaśnia prezes LGD.

LGD „Vistula Terra Culmensis” chce dzielić pieniądze m.in. na wsparcie osób, które będą chciały rozpocząć własną działalność gospodarczą. Chętni będą mogli uzyskać nawet 100 tys. zł. Przewidziano również wsparcie dla przedsiębiorstw już istniejących. A trzeci filar planowanych wydatków to pieniądze na tworzenie inkubatorów przedsiębiorczości.

Organizatorem forum była gmina Płużnica, a patronem medialnym m.in. „Gazeta Pomorska”.

Alicja Kalinowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.