Radziejowscy mundurowi dają nie tylko mandaty

Czytaj dalej
Fot. Ewelina Fuminkowska
Ewelina Fuminkowska

Radziejowscy mundurowi dają nie tylko mandaty

Ewelina Fuminkowska

Klub „Niebieskie Serca”, który powstał przy NSZZP KPP Radziejów, prężnie działa. Po raz kolejny mundurowi oddali krew - tym razem dla kolegi.

Funkcjonariusze z KPP w Radziejowie po raz kolejny ofiarowali coś jeszcze - krew. Członkowie klubu „Niebieskie Serca” oddali krew na rzecz ciężko chorego stróża prawa z Krakowa.

- Oddaję krew po raz kolejny - mówi aspirant sztab. Piotr Lewandowski, przewodniczą-cy radziejowskiego oddziału NSZZP. - Usłyszeliśmy o naszym koledze, który jest ciężko chory i potrzebuje krwi, więc nie mogliśmy przejść obojętnie. Członkowie klubu, którzy tym razem mogli oddać krew pojechali do RCKiK we Włocławku.Dziewięć osób oddało po 450 mililitrów cennego leku.

- Przyjechali nie tylko policjanci, ale także członkowie naszych rodzin, którzy oddali krew - dodał pan Piotr, od którego wyszła inicjatywa powstania Klubu Honorowych Dawców Krwi.

„Niebieskie Serca” dopiero rozpoczęły działalność, a w swoich szeregach już mają 20 członków. - Czekamy na kolejnych chętnych, którzy są skłonni oddać krew potrzebującym.

Funkcjonairiusze śmieją się, że nikt nie powie, że dają tylko duże mandaty. Krew jest bardzo cennym darem - mówią. - Waro pomagać.

Ewelina Fuminkowska

Już na studiach zaczęła się moja przygoda z dziennikarstwem. Skończyłam politologię i dziennikarstwo społeczne. W " Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2007 roku. Chcę i potrafię być blisko Czytelnika. Wsłuchuję się w problemy zwykłych ludzi, często interweniując w ich imieniu. Poruszam różną tematykę. Szczególnie bliskie są mi dwa miasta Lipno i Aleksandrów Kujawski. Głównie z tych miejscowości przygotowuję tematy, ale jestem wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego. W powiecie lipnowskim prowadzę  "Tygodnik Lipnowski", to nie tylko kilkanaście zadrukowanych czarną farbą i kolorowymi zdjęciami stron.  Piszę o tym, o czym sama, jako czytelnik, chciałabym przeczytać. Pasja? Zbieram stare polskie szkło i ceramikę, głównie włocławski fajans. Zakochana w trzech niezwykłych mężczyznach - dwóch synach i mężu. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.