Lokatorzy domagają się niższych opłat

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Ernestowicz
Łukasz Ernestowiczlukasz.ernestowicz@pomorska.pl

Lokatorzy domagają się niższych opłat

Łukasz Ernestowiczlukasz.ernestowicz@pomorska.pl

Prezes MPGN-u zarzuca im oszczerstwa pod adresem spółki.

Lokatorzy kamienic Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami nie odpuszczają w sporze ze spółką o stawki za centralne ogrzewanie.

- Zasady rozliczania za ciepło w MPGN-ie nie są czytelne. Nie wierzymy w sprawiedliwy podział kosztów, nie ufamy prezesowi - denerwują się Mariusz Kaczmarek, Michał Rzanny, Wanda Piasecka, Piotr Stefański, Krystyna Chojnowska, Maciej Przybyłek i inni lokatorzy budynków, w których MPGN zainstalował centralne ogrzewanie. Sprzeciwiają się, bo po tej inwestycji ich opłaty za mieszkania bardzo wzrosły. Niektórym z ok. 500 do 1.200 zł.

Lokatorzy wskazują, że inwestycja została źle przeprowadzona: - Nie uszczelniono okien i drzwi na klatkach. Prace były prowadzone chaotycznie, bez należytego nadzoru. Sami kontrolowaliśmy roboty. A komisja odbiorcza pytała nas... czy dostrzegamy usterki. Absurd!

Grudziądzanie uważają, że wysokie stawki za ogrzewanie to forma kredytowania spółki. Liczą na spotkanie z prezesem, prezydentem, radnymi i przedstawicielem OPEC-u - to ta spółka dostarcza im ciepło .

Zenon Różycki, prezes MPGN-u zapewnia w piśmie do redakcji, że opłaty lokatorów za ogrzewanie są przeznaczone wyłącznie na pokrycie kosztów ciepła. A ich uwagi skierowane za pośrednictwem redakcji nazywa twierdzeniami o charakterze oszczerczym. Nadzór nad instalowaniem c.o. w poszczególnych budynkach był jego zdaniem należyty, prowadzony przez osoby z uprawnieniami. A dokumentacja szczegółowo badana przez instytucje, które dotowały inwestycje. Prezes Różycki przypomina, że lokatorzy spotykali się już z nim, a także z prezydentem w sprawie opłat za ogrzewanie.

Chęć spotkania z lokatorami wyrazili natomiast radni.

- Myślę że byłoby możliwe w ramach posiedzenia komisji budżetu, 18 kwietnia - mówi Michał Czepek, szef klubu PO.

Łukasz Ernestowiczlukasz.ernestowicz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.