Karolina Rokitnicka

Jest terapia i szansa na wyleczenie, ale nie ma pieniędzy

W pomoc dla Seweryna zaangażowali się m.in. pracownicy Urzędu Miejskiego w Rypinie Fot. Archiwum rodzinne seweryna W pomoc dla Seweryna zaangażowali się m.in. pracownicy Urzędu Miejskiego w Rypinie
Karolina Rokitnicka

Pięciolatek z Rypina walczy z nawrotami białaczki. Za sobą ma chemię i przeszczep szpiku. Nadzieją dla niego jest nierefundowana kuracja.

Pochodzący z Rypina pięcioletni Seweryn Redlewski niemal od trzech lat choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Szansą dla niego jest eksperymentalne leczenie.

Chłopiec zachorował w wrześniu 2013 mając niespełna 3 latka. Przez 1,5 roku walczył z chorobą z pomocą chemioterapii. Przeszedł też przeszczep szpiku, jednak stwierdzono u niego wznowę. Nawrót choroby to niezwykle dramatyczna sytuacja. Lekarze dają bardzo małe szanse na wyleczenie. Seweryn jest pod opieką Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Szansą dla Seweryna jest eksperymentalne leczenie lekiem o nazwie Blinotumomab. Kilka dni temu chłopiec otrzymał kolejną chemię, która nie jest zarejestrowana w Polsce. Kosztuje ona 15 tys. zł. Dzięki zeszłorocznej zbiórce Seweryn ma 30 tys. Wystarczy na dwie serie, które ma przejść. Dalszym etapem będzie podanie nowatorskiego leku. Konieczne sa dwie serie. Każda kosztuje po około 200 tys. zł. Ponadto Seweryn musi przejść drugi przeszczep. Trzeba znaleźć nowego dawcę, bo dotychczasowa dawczyni ze względów zdrowotnych nie może oddać więcej szpiku. Rodzina dziecka nie jest sama w stanie ponieść gigantycznych kosztów leczenia. Zostało utworzone konto w Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu.

Wpłat można dokonać na konto Fundacji (72 1240 3220 1111 0000 3528 6598) z dopiskiem ,,Seweryn”. Fundacji można także przekazać 1% odpisu z podatku. Wystarczy w deklaracji PIT wpisać nr KRS Fundacji - 0000023852, wpisując hasło “Seweryn Redlewski”.

Zbiórkę funduszy oraz promocję inicjatywy pomocy zorganizowano m.in. w Urzędzie Miejskim w Rypinie .

- Długa droga przed nami ale jest nadzieja. Liczymy na was kochani. Mamy nadzieję że będziecie nas dalej wspierać w walce o zdrowie małego rycerza - apeluje mama chłopca Kinga Redlewska.

Więcej o historii Seweryna można przeczytać na jego funpage’u na facebooku.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.