Za ciasny parking przy basenie. Poprawią go

Czytaj dalej
Fot. Agnieszka Romanowicz
Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Za ciasny parking przy basenie. Poprawią go

Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Po naszej interwencji mają pojawić się koperty dla osób niepełnosprawnych, ale to nie koniec problemów z parkingiem.

Dzieci w ramach lekcji wychowania fizycznego trafiają na basen wynajętym autobusem. Na początku podjeżdżał on pod same drzwi parku wodnego. Potem zatrzymywał się w okolicy hotelu. Teraz staje przy przystanku naprzeciwko zdewastowanej wiaty w drodze do biurowca Mondi.

Pod samym basenem jest rondo, na którym autokar mógłby zawracać, ale jest zbyt wąskie. W dodatku wokół często roi się od zaparkowanych na wszelkie sposoby samochodów.

- Może warto poszerzyć te drogi? - pytał na ostatniej sesji radny Sebastian Glaziński (PO). - Nie zaszkodziłoby też, gdyby pojawiło się więcej miejsc parkingowych.

Na to pytanie burmistrz Tadeusz Pogoda nie odpowiedział od razu. Poprosił o czas do następnej sesji. Udało nam się jednak dowiedzieć, że pewne decyzje już podjęto.

- Będziemy nieco ścinać łuk ronda pod drzwiami basenu - wyjaśnia Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świe-ciu. - W ten sposób zrobi się nieco szerzej. Na parkingu są też dwie zatoczki przeznaczone dla autobusów. Nie muszą zatrzymywać się przy przystanku miejskim.

Jednak zdaniem urzędnika nie ma szans na powiększenie parkingu. Znajduje się na nim 60 miejsc. - A na basenie mogą na raz przebywać 83 osoby. Przecież zdarza się, że samochodem przyjeżdża więcej niż jedna osoba - tłumaczy.

Sadowski podkreśla też, że w okolicy hotelu znajdują się miejsca bez zakazu parkowania, gdzie bez obaw można zostawić auto.

Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.