Mieszkańcy czterech wsi mają problem. Gmina dowozi im zdrową wodę w beczkowozach i plastikowych baniakach.
Lepiej edukować i działać profilaktycznie - wiedzą o tym również strażacy. Stąd w Sępólnie odbyły się eliminacje do turnieju wiedzy pożarniczej.
Tomasz K., organizator przemytu narkotyków z Kolumbii do Unii Europejskiej, posiedzi w więzieniu 4,5 roku. Wyroki usłyszeli też jego koledzy.
Kolejna rozprawa Pawła Ł., oskarżonego o molestowanie małych chłopców, odsłoniła nowe czyny, jakich miał się dopuścić 26-letni grudziądzanin.
W grudziądzkim zakładzie karnym nr 1 zmieści się ok.1500 skazanych. Będzie to jedno z największych więzień w naszym kraju.
Zdania w tej sprawie są podzielone, przepisy wydają się jednoznaczne - bez zarejestrowania zbioru danych przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych nie można go przetwarzać, czyli także przyjmować wnioski o wypłatę. Z dotychczasowych...
Rząd polski najpewniej nie uzna orzeczenia Komisji Weneckiej w sprawie łamania prawa unijnego. Posłowie PiS na razie milczą.
IPN opluł mnie przed całym światem - denerwował się Lech Wałęsa na konferencji w Gdańsku. Pokazano dokumenty wyciągnięte z szafy. To barbarzyństwo i głupota. To fałszywki - mówił Wałęsa.
Myślisz o kredycie z dopłatą w ramach programu „Mieszkanie dla młodych”? To się pośpiesz! Biorąc pod uwagę tempo wykorzystania, pieniądze mogą się skończyć jeszcze przed połową roku.
Rozmowa z Jolantą Metkowską, p.o. kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty o zawodzie nauczyciela, cechach dobrego belfra i relacjach z uczniami.
Rozmowa "Gazety Pomorskiej" z dr. Pawłem Załęckim, socjologiem religii z UMK w Toruniu, o Oscarze dla filmu dotyczącego afery pedofilskiej w diecezji bostońskiej.
Płakałam jak dziecko nad losem kombatanta, który przeszedł szlak od Lenino do Berlina i za Polskę przelewał krew. Wzruszał mnie los wielu bohaterskich żołnierzy Wojska Polskiego (ludowego), których zapraszano na spotkania do szkół w czasach, kiedy...
Coraz bardziej duszę się w oparach absurdu krążących nad Polską.
Rozmowa z prof. Filipem Musiałem, historykiem z Instytutu Pamięci Narodowej, o tym, czy można ufać esbeckim teczkom.
- Bydgoszcz jest jak matka, która straciła dziecko. Teraz chce je odzyskać - mówił prezydent Bydgoszczy. Tym dzieckiem jest uczelnia medyczna.
Bezdomni są regularnymi „gośćmi” Nowego Szpitala. Mogą mieć porządny dach nad głową, ale nie chcą takiej pomocy.
Ministerstwo Obrony Narodowej kazało wynieść się ze swoich budynków Związkowi Żołnierzy Wojska Polskiego. Za rzekome złamanie umowy.
Dzisiaj wystartował drugi sezon funkcjonowania Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Wczoraj jednoślady pojawiły się przy stacjach.
- Nareszcie - mówi pani Elżbieta, jedna z mieszkanek bydgoskich Jachcic. - Tak długo na to czekaliśmy. Dorośli też, ale głównie najmłodsi
W niedzielę podsumowano akcję charytatywną turnieju halowej piłki nożnej dla Tomka Kozłowskiego. Na tym nie koniec pomocy.
Ratują zagrożone gatunki zwierząt i uświadamiają mieszkańców. W Bydgoszczy powstało pierwsze stowarzyszenie ochrony przyrody.
Drogowcy wsłuchali się w uwagi pasażerów. Od dzisiaj niektóre autobusy będą jeździły częściej.
Miejski konserwator nie da zniszczyć murów toruńskiego kina „Grunwald”.
Pasażerowie pozytywnie oceniają zmiany, jakie zaszły na największym toruńskim dworcu. W przyszłości Dworzec Główny może być jeszcze bardziej atrakcyjny. Gospodarze mają ciekawy plan.
Prezydent Torunia i burmistrz Kowna Visvaldas Matijošaitis podpisali w ubiegły piątek list intencyjny o nawiązaniu współpracy pomiędzy miastami.
Nie ma osób poszkodowanych - to najważniejsza informacja po pożarze budynku w Suchorączku.
Ewa Pruska zaapelowała na ostatniej sesji Rady Gminy, by pochylić się jeszcze raz nad finansami Gminnego Ośrodka Kultury.
Dziesięciodniowy wyjazd w góry do Zakopanego na długo pozostanie w pamięci najmłodszych mieszkańców Chojnic.
Kwietniowcy, budźcie się z letargu! Czekają na was w starym ogólniaku! Także na tych, którzy chcą zadebiutować na tej chojnickiej imprezie.
Na razie zmian w systemie nie będzie. To efekt negatywnej opinii kuratorium. Władze Kcyni nie powiedziały jednak w tej sprawie ostatniego słowa.
Dziś w Mroczy uroczystości z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Jest pewne, że to Maciej Nawrot będzie kardiologiem w SP ZOZ w Czersku. Będzie przyjmował jeden dzień w tygodniu. Ma zgodę pracodawcy ze szpitala.
Awarie i kłopoty z oświetleniem rozpoczęły się w nowym roku.
1 kwietnia Gminny Ośrodek Kultury w Śliwicach organizuje Kulturalny Konkurs Taneczny. Skierowany jest on do grup przedszkolnych, szkół podstawowych, gimnazjów, ośrodków kultury oraz szkół tańca.
Wysoka grzywna, a nawet 3 lata więzienia, grożą mieszkańcom Lublina, którzy przewozili tytoń bez polskich znaków akcyzy. Już stracili nielegalny towar, a niebawem usłyszą zarzuty z ustawy karno-skarbowej.
Mieszkańcy ul. Średniej w Żninie o tym, że boją się wieczorami wychodzić , opowiedzieli, kiedy blisko ich domów o mały włos nie zasztyletowano 26-latka.
Co ciekawego będzie działo się w Brodnicy w ciągu najbliższych dni? Gdzie warto się wybrać? Sprawdziliśmy i podpowiadamy.
Pięć lat temu zaczynali w strukturze Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Teraz jest to samodzielne stowarzyszenie.
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie obchodziło jubileusz 35-lecia istnienia oddziału. To najstarsza czerska organizacja pozarządowa.
Szkoła Podstawowa w Kowalu od pięciu lat czterokrotnie zwyciężała, a raz zajęła drugie miejsce w realizacji programu edukacyjnego PZŁ.
Kochasz podróże? Zachwycasz się krajobrazami? Interesujesz historią? Może warto, żebyś został przewodnikiem? Kurs rozpoczyna się 5 marca.
O drodze w Powałkowicach, gm. Osięciny, pisaliśmy kilka razy. Wracamy do sprawy, bo wciąż czeka na rozwiązanie. Pojawiły się problemy prawne.
Śpiewanie to pasja seniorów, tworzących zespół Andante. Dostarczają słuchaczom pięknych przeżyć, przenosząc ich z piosenkami w dawne czasy.
Na Starym Rynku można zobaczyć tych, którzy ginęli już po wojnie w więzieniach. Za to, że chcieli innej Polski. Tej, której przysięgali strzec.
Mniej było groźnych zdarzeń, przestępstw i pijaków za kółkiem.
Zdobywają laury w całej Polsce. Wczoraj doceniono ich na scenie świeckiego ośrodka kultury.
- Pozwolenie na budowę zostało wydane. Po naszej stronie nie ma już żadnych przeszkód uniemożliwiających realizację inwestycji - podkreśla Stefan Baca, naczelnik wydziału budownictwa i planowania przestrzennego w urzędzie miejskim.
Radni podjęli uchwałę o przystąpieniu gminy do spółdzielni socjalnej Czersk. 13 było „za”, 5 - wstrzymało się od głosu. Dyskusja była ożywiona.
- Czas na przebudowę ulicy, której patronuje pierwszy polski prezydent Inowrocławia - przekonuje były wicestarosta.
Tacy jak on, niepełnosprawni, czekają na zawodowe szanse. We Włocławku będzie mieć nowe możliwości.
Podobnie jak w całym sezonie również na finiszu rundy zasadniczej szczęście nie dopisuje drugoligowej drużynie włocławskiego TKM.
Cenne zwycięstwa z SMS I i w weekend z KKS zapewniło bydgoskiej drużynie play off, a tym samym utrzymanie. W wysokiej formie jest Karolina Puss.
Taką receptę na pozbawienie Brytyjczyka tytułu mistrza świata ma Maciej Janowski. A już całkiem serio? Postara się po prostu ograć go na torze.
Mistrzowie ostatnich sekund znowu dali o sobie znać. Tym razem FC Torun stracił punkt we własnej hali w ostatniej akcji meczu.
Laskarze LKS Gąsawa triumfowali w halowych mistrzostwach Polski juniorów. Finałowy turniej odbył się w Gnieźnie. Wcześniej podopieczni Macieja Mazura odnieśli komplet siedmiu zwycięstw w zmaganiach eliminacyjnych.
W sali gimnastycznej w Wojnowie odbyły się rozgrywki o Puchar Ligi oraz zakończenie sezonu 2015/16 HLS, której patronowała „Pomorska“.
Kolejne spotkania sparingowe drużyn z Włocławka i okolic za nami. Wygrał tylko Łokietek. Bez zwycięstwa nadal Włocłavia i nieskuteczny zimą Sadownik.
Juniorskie zespoły Pałacu i Chemika wygrały swoje turnieje ćwierćfinałowe mistrzostw Polski. Już za niecałe dwa tygodnie walka o finał.
Jedna porażka w ostatnich pięciu meczach oznaczać będzie spadek z PHL Nesty Mires. Torunianie zostaną zdegradowani także, jeżeli choć dwa z ostatnich swoich czterech meczów wygra Zagłębie.
Julia Chrzanowska i Jan Jurkiewicz z Budowlanych Toruń pojechali do Serbii walczyć o medale mistrzostw Europy i kadetów w szermierce.
Dwie zawodniczki IKTS Noteć Inowrocław zakwalifikowały się do Grand Prix Polski Żaczek. Były najlepsze w turnieju rozegranym w hali w Mątwach.
Inowrocławianin Jarosław Kailing został w Bostonie wicemistrzem świata w kategorii AS. Biało-czerwoni wywalczyli w USA cztery medale.
Drzwi otwarte w Zespole Szkół nr 10 w Bydgoszczy okazały się strzałem w dziesiątkę. Wszyscy chętni mogli się zapoznać z nową szkołą i wziąć udział w ciekawych zajęciach.
Wda Świecie i Start Warlubie mieli okazję sprawdzić się na tle czołowych drużyn III ligi „bałtyckiej”. Lepiej z konfrontacji wyszli rywale z Pomorza.
Seniorki Stali Grudziądz zwycięstwem rozpoczęły walkę w play off o awans do II ligi. Muszą teraz wygrać mecz w Tucholi i starcie z Mogilnem o 1. miejsce.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.