Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Stalówki z Grudziądza bliżej baraży

Kamila Bronikowska (przyjmująca, z lewej) i Aleksandra Drozd (atakująca) - siatkarki Stali Grudziądz, które wraz z drużyną chcą teraz wygrać mecz w Tucholi Fot. Maryla Rzeszut Kamila Bronikowska (przyjmująca, z lewej) i Aleksandra Drozd (atakująca) - siatkarki Stali Grudziądz, które wraz z drużyną chcą teraz wygrać mecz w Tucholi i znaleźć się w fazie barażowej o II ligę.

Seniorki Stali Grudziądz zwycięstwem rozpoczęły walkę w play off o awans do II ligi. Muszą teraz wygrać mecz w Tucholi i starcie z Mogilnem o 1. miejsce.

KS STAL GRUDZIĄDZ - MLKS-TPS TUCHOLANKA TUCHOLA 3:1

(28:30, 25:6,25:16, 25:16)
STAL: Lewandowska, Drozd, Czerwińska, Kozianowska, Olszewska, Pakulska, Cieszyńska, Żuchowska, Kopaczewska, Lagocka, Bronikowska, Kempa, Kurkus.

Po rundzie zasadniczej w III lidze seniorek województwa kujawsko-pomorskiego do play off nie weszła drużyna Spartakusa Lniano. 4 pozostałe walczą o awans do II ligi.

Grudziądzanki - liderki rozgrywek były faworytkami meczu z czwartą w tabeli Tucholanką. Stal nie była w pełni dyspozycji, jako że kilka zawodniczek nie doleczyło do końca przeziębień oraz infekcji. Nie były więc w swojej optymalnej formie.

Tucholanka, prowadzona przez trenera Dariusza Kar-nowskiego, rozpoczęła bardzo dobrze, od zwycięstwa. W Mniszek Arenie 1. set należał do siatkarek z Tucholi. To tylko zmobilizowało grudziądzanki. Zwarły szeregi i od 2. seta już niepodzielnie dominowały na swoim parkiecie. Do końca nie oddały żadnego seta.

- W tym meczu sprawdziła się Dorota Olszewska w roli atakującej i na tej pozycji będzie grać w play off i barażach - objaśnia Michał Kuskowski, trener seniorek Stali Grudziądz. - Jestem pełen uznania dla zawodniczek. Walczyły bardzo dzielnie, mimo niedyspozycji, osłabienia i dwutygodniowej przerwy w lidze. W ogóle atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. Starsze siatkarki mobilizują młodsze, doradzają im, podpowiadają. Najbliższy mecz w Tucholi bardzo chcemy wygrać, żeby wejść do baraży o II ligę. Czeka nas jeszcze walka z Mogilnem o 1. miejsce. Zależy nam na 1. lokacie, bo wtedy Stal organizowałaby turniej półfinałowy z udziałem 4 drużyn.

Dlaczego to takie ważne? Bo gra się w swojej hali, przed swoimi kibicami, promując dobrą siatkówkę. Warto też uniknąć kosztów związanych z wyjazdem na kilka dni. - Teraz każdy mecz będzie szalenie ważny. Liczy się każdy wygrany set i każdy zdobyty punkt - podkreśla trener Kuskowski. - To historyczna batalia Stali-beniaminka. Oby była zwycięska.

W drugim meczu Sokół Mogilno pokonał UKS Kopernik Gałczewo 3:0 (25:17, 25:11, 25:23). 6 marca Stal walczy w Tucholi, a Sokół Mogilno w Gałczewie. Dwie najlepsze drużyny wyłonione w play off będą grać w barażach o II ligę.