Dzień dobry w Piątej RP [komentuje Jacek Deptuła]

Czytaj dalej
Fot. Czarek Sokołowski
Jacek Deptuła

Dzień dobry w Piątej RP [komentuje Jacek Deptuła]

Jacek Deptuła

Coraz bardziej duszę się w oparach absurdu krążących nad Polską.

Przed październikowymi wyborami napisałem, że po zwycięstwie PiS nie obudzimy się w IV, tylko w V Rzeczypospolitej. I że zatęsknimy do „spokojnych” lat 2005-2007. Niestety, miałem rację. Jarosław Kaczyński w błyskawicznym tempie zmienia ustrój państwa, podkopuje fundamenty prawne, ogranicza swobody obywatelskie (ustawa inwigilacyjna) i pisze na nowo historię Polski. A najważniejszym orężem jest Instytut Pamięci Narodowej, zatrudniający - jak w PRL - wyłącznie jedynie słusznych historyków.

Szafa Kiszczaka stała się fantastyczną okazją do rozpalenia na nowo ognia pod kotłem prawa i sprawiedliwości. I oto wczoraj następny fajerwerk: szafa Jaruzelskiego!

A w kolejce stoi jeszcze setki pomniejszych esbeków i tajnych współpracowników.Platforma wrzucała obywatelom do garnków makroekonomiczne frazesy i złote zegarki Nowaka. Przyszła dobra zmiana i PiS zaczęło karmić nas jak gęsi na foie gras śmierdzącymi teczkami sprzed trzydziestu, czterdziestu lat, które tylko fanom prezesa pachną konwaliami. Ile jeszcze lat pracy przed armią ludzi z IPN? Trudno uwierzyć, że roczny budżet tej firmy wynosi już 270 mln zł, czyli 730 tys. zł dziennie!

Nic chyba dziwnego, że stójkowi IPN mają w planie rewizje i konfiskaty kolejnych domów i mieszkań. Dopiero wczoraj usłyszałem, że u gen. Kiszczaka szukali także teczki „Wolskiego”, czyli gen. Jaruzelskiego. A gdyby zrobić kipisz u Wałęsy, Michnika, w mieszkaniu Frasyniuka, u rodziny Kuronia i Bartoszewskiego - dopiero wtedy będzie pięknie. Prezes Kaczyński dowiedzie, że historia ostatniego ćwierćwiecza to jeden wielki spisek: Targowicy, ruski i niemiecki. A jedynymi depozytariuszami prawdy historycznej jest Jarosław i dziedzictwo Lecha.

Przed nami jeszcze rewizje, i procesy w sprawie „zamachu” smoleńskiego. A gospodarka, finanse państwa, inwestycje, innowacyjny przemysł, nauka? Bez przesady, jakoś to przecież będzie.

Jacek Deptuła

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.