O pożarach wiedzą już chyba wszystko

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Aleksander Knitter

O pożarach wiedzą już chyba wszystko

Aleksander Knitter

Lepiej edukować i działać profilaktycznie - wiedzą o tym również strażacy. Stąd w Sępólnie odbyły się eliminacje do turnieju wiedzy pożarniczej.

Znajomość konsekwencji nieprzemyślanych działań może uchronić przed takim działaniem. Na szczęście w gminie Sępólno nie brakuje młodych ludzi, którzy wiedzą, co można, a co jest niebezpieczne.

Najlepsi zakwalifikowali się do etapu powiatowego i będą walczyć o kolejną przepustkę na wyższy szczebel zmagań.

W kategorii szkół podstawowych z pytaniami testowymi i odpowiedziami ustnymi poradzili sobie Igor Siekierka z Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie, Weronika Kroplewska z SP w Lutowie, Szymon Marciniak z ZS nr 3 w Sępólnie.

Wśród gimnazjalistów najlepiej na pytania odpowiadali: Magdalena Gappa z Gimnazjum w Lutowie, Piotr Furmaga i Hubert Chylewski - obaj z Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie.

Pięciu panów zakwalifikowało się natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Do dalszego etapu weszli Rafał Szemryk ze świetlica OSP w Sępólnie, Kacper Polerowicz, Sebastian Rzepiński, Radosław Hoppe, Bartosz Klimek - wszyscy z LO w Sępólnie.

Eliminacje powiatowe odbędą się w czwartek 17 marca w świetlicy OSP w Sępólnie.

Nad zawodami czuwało profesjonalne jury złożone ze strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie i z Ochotniczych Straży Pożarnych - Robert Sieg, Józef Olek, Grzegorz Borowicz, Marian Papierowski i Mieczysław Kucharski.

Aleksander Knitter

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.