Współpraca z Kownem

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Joanna Maciejewska

Współpraca z Kownem

Joanna Maciejewska

Prezydent Torunia i burmistrz Kowna Visvaldas Matijošaitis podpisali w ubiegły piątek list intencyjny o nawiązaniu współpracy pomiędzy miastami.

Kowno i Toruń chcą wymieniać się wiedzą i doświadczeniem w dziedzinach dotyczących edukacji, kultury, sportu, turystyki, dziedzictwa kulturowego, gospodarki, rozwoju miasta, a także administracji.

W skład toruńskiej delegacji, która w ubiegłym tygodniu pojechała na Litwę, poza prezydentem Michałem Zaleskim, weszli: przewodniczący Rady Miasta Marcin Czyżniewski, dyrektor Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Toruniu Ewa Banaszczuk-Kisiel oraz Honorowy Konsul Litwy w Toruniu Jerzy Bańkowski.

Przypomnijmy, że w piątek w Kownie miał miejsce wernisaż wystawy eksponatów z kolekcji toruńskiego Centrum Sztuki Współczesnej.

(jm)

Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.