Dobra okazja, żeby zostać przewodnikiem i pilotem wycieczek

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Agnieszka Romanowicz

Dobra okazja, żeby zostać przewodnikiem i pilotem wycieczek

Agnieszka Romanowicz

Kochasz podróże? Zachwycasz się krajobrazami? Interesujesz historią? Może warto, żebyś został przewodnikiem? Kurs rozpoczyna się 5 marca.

- Od lat zauważamy starzenie się kwalifikowanej kadry przewodnickiej w PTTK - ubolewa Zbysław Budzyński, szef koła przewodników PTTK w Świeciu. - Było kilka prób organizacji kursów dla młodych adeptów chętnych poświęceniu się i zdobyciu uprawnień kwalifikowanego przewodnika, lecz ciągle brakowało wystarczającej liczby osób aby taki kurs można było zorganizować w rozsądnych cenach.

Kolejna próba została właśnie podjęta. - Koledzy z PTTK w Bydgoszczy organizują kurs na przewodników turystycznych PTTK i pilotów wycieczek - informuje Budzyński. - Po jego ukończeniu i zdaniu egzaminu uczestnicy otrzymują certyfikat ze szkolenia, identyfikator przewodnika PTTK i pilota wycieczek.

Kurs rozpoczyna się 5 marca w Bydgoszczy i będzie trwał do jesieni br. Zajęcia mają się odbywać w soboty i niedziele.

Program obejmuje zajęcia teoretyczne (220 godz.) i praktyczne (50 godz.), a także część zajęć w formie samokształcenia (ok. 50 godz.).

Zajęcia praktyczne zajmą 15 dni w formie wycieczek pieszych i autokarowych. Uprawnienia przewodnickie PTTK i pilota może zdobyć osoba, która:

Więcej szczegółów przekaże Zbysław Budzyński pod nr tel. 501 306 553.

Wikipedia podaje, że PTTK powstało w 1950 roku z utworzonego w 1873 roku Towarzystwa Tatrzańskiego, przekształconego w 1920 roku w Polskie Towarzystwo Tatrzańskie oraz utworzonego w 1906 roku Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego. Jest spadkobiercą tradycji i dorobku ideowego, a także następcą prawnym majątku tych Towarzystw. PTTK zrzesza około 61 tysięcy członków. Ma ponad 260 oddziałów skupiających około 2500 kół i klubów oraz prawie 200 obiektów noclegowych o różnym standardzie.

Przez najatrakcyjniejsze tereny w Polsce przebiega ok. 63 tys. kilometrów wyznakowanych przez PTTK szlaków: pieszych nizinnych i górskich, rowerowych, narciarskich, jeździeckich oraz wodnych. Przez Polskę wiodą także dalekobieżne (transeuropejskie) szlaki piesze i rowerowe nad którymi merytoryczną i prawną opiekę sprawuje PTTK.

Agnieszka Romanowicz

Bardzo lubię pisać i jestem wyczulona na krzywdę - to główne powody, dla których zostałam dziennikarką. Na co dzień piszę o wszystkim, a moje działki w „Gazecie Pomorskiej” to zdrowie psychiczne, uchodźcy, gaz łupkowy i pszczelarstwo. Interesuję się architekturą i kocham wieś.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.