Rower miejski gotowy do startu w nowym sezonie [mapa]

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Mateusz Mazur

Rower miejski gotowy do startu w nowym sezonie [mapa]

Mateusz Mazur

Dzisiaj wystartował drugi sezon funkcjonowania Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Wczoraj jednoślady pojawiły się przy stacjach.

Zeszłoroczny debiut roweru miejskiego okazał się ogromnym sukcesem. Bydgoszczanie dokładnie 585 395 razy wypożyczali jednoślady. To dla miasta 3 miejsce w rankingu popularności systemów rowerów publicznych w kraju. Każdy rower był wypożyczany średnio 8 razy dziennie. Dzięki temu Bydgoszcz również znalazła się na najniższym stopniu podium pod względem średniej liczby wypożyczeń pojedynczego roweru w całej Europie (ustępując jedynie Dublinowi i Barcelonie).

Ten sezon również może okazać się sporym sukcesem. Bydgoszczanie już potwierdzili, że bardzo odpowiada im pomysł wypożyczania rowerów. Obecnie zarejestrowanych jest aż 28 tysięcy użytkowników. Z pewnością w tym roku ta liczba jeszcze wzrośnie.Zimą jednoślady poddane były pracom konserwacyjnym. - Jak zapewnił nas operator systemu, po okresie zimowym wszystko jest już zapięte na ostatni guzik, a czas zimowy został wykorzystany na kompleksowe przeglądy i naprawy. Szczególna uwaga została zwrócona na zamki wpinające jednoślady w stacje - mówi Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Od dzisiaj mieszkańcy mogą korzystać z 37 stacji, przy których znajdują się 364 rowery. Jak zapowiada operator Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego liczba stacji może powiększyć się, ale jedynie o te komercyjne, znajdujące się np. przy galeriach handlowych. - Rozmowy związane z rozwojem BRA trwają i jeśli pojawi się jakaś nowa stacja, będziemy o tym informować - mówiła nam Diana Borowiecka z firmy BikeU.

Przypomnijmy, że aby skorzystać z roweru miejskiego należy zarejestrować się na stronie www.bra.org.pl, zaakceptować regulamin i jednorazowo wpłacić 10 złotych. Po rejestracji otrzymamy login i numer PIN mailem i SMS-em. Przy stacjach należy przesłane dane wpisać, co umożliwi nam wypożyczenie roweru.

20 minut korzystania z BRA jest darmowe. Jedna godzina kosztuje złotówkę, 2 godziny 5 zł., a 3 godziny 11 zł.

Liczby pierwszego sezonu BRA:
37- samoobsługowych i całodobowych stacji BRA.
20– minut wynosi czas bezpłatnego korzystania z roweru.
364- rowery do dyspozycji.
28 tys. - zarejestrowanych użytkowników.
585 395 - wypożyczeń w minionym roku.
Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.