Szeliga: Przyszła pora na ul. Krzymińskiego!

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrocki

Szeliga: Przyszła pora na ul. Krzymińskiego!

Dariusz Nawrocki

- Czas na przebudowę ulicy, której patronuje pierwszy polski prezydent Inowrocławia - przekonuje były wicestarosta.

Sławomir Szeliga, były samorządowiec i wicestarosta inowrocławski, nie daje o sobie zapomnieć. Co chwilę na „tapetę bierze” inną inwestycję oczekiwaną przez mieszkańców i uparcie dąży do jej realizacji.

Tym razem zainteresował się stanem nawierzchni ulicy Józefa Krzymińskiego w Inowrocławiu. - Ostatnio dokonano liftingu drogi poprzez remonty cząstkowe, ale zmianę jej oblicza może zapewnić tylko kompleksowa modernizacja - przekonuje Sławomir Szeliga i trudno się z nim nie zgodzić. Ulica jest połatana. Co chwilę pojawiają się nowe ubytki w nawierzchni. - W związku z tym rozpocząłem batalię o zapewnienie finansowania tej inwestycji drogowej w kolejnym inowrocławskim budżecie lub jako wkład miasta w celu pozyskania środków zewnętrznych na to zadanie - wyjaśnia.

Dodaje, że do podjęcia działań zachęciły go zakończone sukcesem starania o przebudowę ulicy Kasztanowej. W trakcie konsultacji społecznych projektu budżetu zgłosił obywatelski wniosek w tej sprawie. Zadanie zostało uwzględnione w planach inwestycyjnych na 2016 rok.

- Do złożenia obywatelskiego wniosku w tej sprawie zachęciła mnie również wiadomość zamieszczona w styczniowym numerze ratuszowej gazetki Nasze Miasto Inowrocław o przygotowywanej dokumentacji projektowej przebudowy ulicy Józefa Krzymińskiego - podkreśla.

Na stronie internetowej ratusza znalazł już nawet wykonawcę tych prac. 9 lutego w BIP-ie zamieszczono kolejne ogłoszenie o zamówieniu, a następnie postępowanie to zostało unieważnione. - Mam nadzieję, że owocem trzeciego postępowania będzie skuteczny wybór wykonawcy zadania, a przygotowany dokument stanie się podstawą planowania tej inwestycji - wyznaje.

„W 2010 roku ówczesny zarząd powiatu podjął decyzję o modernizacji alei Niepodległości. Dzięki miejskim inwestycjom inni patroni ulic w tej części miasta (Marszałek Józef Piłsudski i Generał Franciszek Kleeberg) również „doczekali się” remontu „swoich” dróg. Czas na przebudowę ulicy, której patronuje pierwszy polski Prezydent Inowrocławia!” - napisał Sławomir Szeliga. Otrzymał już odpowiedź od wiceprezydenta Ireneusza Stachowiaka: „oczywistym jest, iż skoro zleciliśmy przygotowanie projektu przebudowy tej ulicy to musimy zabiegać w kolejnych latach o źródła jej sfinansowania”.

Szeliga z radością przyjął tę deklarację wiceprezydenta.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.