Kwietniowe Spotkania z Poezją po raz 25. Wierzycie?

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Kwietniowe Spotkania z Poezją po raz 25. Wierzycie?

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Kwietniowcy, budźcie się z letargu! Czekają na was w starym ogólniaku! Także na tych, którzy chcą zadebiutować na tej chojnickiej imprezie.

To nie przelewki, Kwietniowe Spotkania z Poezją trwają już ćwierć wieku! Kultowa impreza starego ogólniaka w tym roku rozpocznie się 20 kwietnia, jak zwykle w środę, zakończy w piątek wręczeniem nagród. A tymczasem zachęcamy! Do piór i do szykowania repertuaru na występ!

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów wszystkich klas gimnazjum oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Można wystąpić w następujących kategoriach: konkurs interpretacji - uczestnik prezentuje - recytuje dwa utwory poetyckie (wykraczające poza program nauczania), poezja śpiewana - uczestnicy prezentują dwa utwory dowolnych autorów (mile widziana jest twórczość własna, samodzielnie skomponowana muzyka, obowiązkowe wykonanie w języku polskim; spotkania twórców - uczestnicy nadsyłają dwa własne wiersze lub dwa własne fragmenty prozy przepisane na komputerze (czcionka 12).

Każdy z uczestników może brać udział we wszystkich kategoriach. W tym roku dodatkowo zostanie przyznana nagroda za najlepsze wykonanie wiersza Tadeusza Różewicza

W związku z jubileuszową edycją konkursu jury może przyznać dwie specjalne nagrody: Laur Kwietniowych Spotkań z Poezją - za wybitną osobowość i wszechstronność uczestnika, który ujawnił talent w co najmniej dwóch kategoriach konkursowych, oraz Objawienie XXV Kwietniowych Spotkań z Poezją (dla uczestnika, który wyróżnił się na tle innych, np. wrażliwością).

Zgłoszenia należy kierować na adres: Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich 89-600 Chojnice, ul. Nowe Miasto 4-6 z dopiskiem „Kwietniowe Spotkania z Poezją”. Uwaga - ten konkurs jest nie tylko dla chojniczan, nie ma w ogóle barier terytorialnych! Termin zgłoszeń upływa 31 marca. Konkurs odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia zawsze o godz. 17 w auli LO im. Filomatów Chojnickich. Uczestnicy zostaną poinformowani, którego dnia zaprezentują się przed jury. 22 kwietnia o godz. 17 w auli liceum nastąpi odczytanie werdyktu jury oraz koncert laureatów.

Organizatorzy: Joanna Glaza, Olgierd Buchwald, tel. kontaktowy 608 773 242.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.