Centrum Nurkowania Marlin Plus powstało w 2000 roku. Założył je Piotr Raginia, który przygodę z nurkowaniem rozpoczął w 1979 roku w klubie Ligi Obrony Kraju Marlin w Gorzowie Wlkp. Centrum jest dostępne i otwarte dla każdego, kto chciałby...
Z prof. Piotrem Sałustowiczem, socjologiem z Uniwersytetu SWPS, rozmawia Anna Mizera-Nowicka.
Dokumenty znalezione w archiwum generała Czesława Kiszczaka są przedmiotem studiów historyków i dziennikarzy i nikt nie podważył ich autentyczności – mówi w rozmowie szef IPN
Sejm rozpoczął prace nad projektem Nowoczesnej likwidującym ciszę przed wyborami. Eksperci wskazują, że zakaz agitacji w dobie internetu to fikcja.
Polscy naukowcy odnieśli wielki sukces. Neoparin będzie służył pacjentom, a jego twórcy pokazują, jaka jest siła innowacji.
Na darmowe leki dla seniorów rząd chce w tym roku przeznaczyć 125 mln zł. Czyli około 10-11 zł na osobę, która ukończyła 75 lat.
Urodzić się 29 lutego to szczęście czy raczej przekleństwo? Zapytaliśmy o to naszych Czytelników.
Wstępne informacje mówią, że opinia Komisji Weneckiej jest miażdżąca dla Polski. Premier Beata Szydło: Werdykt nie jest wiążący.
W sobotę odbyło się przesłuchanie Kajetana P. oskarżonego o bestialskie morderstwo. Trwało około 4 godzin. Oskarżony przyznał się do czynu
Nie widać końca rewolucji w kodeksie karnym. Teraz minister Ziobro chce tak zmienić przepisy, by sądy mogły skazywać na krótkie odsiadki.
Wysokie opłaty za małe usługi to znak ostrzegawczy dla klientów, by przekonali się do bankowości elektronicznej i mobilnej.
Przesłuchiwany był Wojciech K., pracownik MA w Biskupinie.
Na pytania Czytelników dot. pomocy dla producentów mleka i świń odpowiadają pracownicy bydgoskiego oddziału Agencji Rynku Rolnego.
Oczy wszystkich zwrócone są w stronę Syrii. Od soboty w regionie obowiązuje zawieszenie broni, ale już pojawiły się informacje o naruszeniach
Czy znajdą „Szarego”? A może zidentyfikują kpt. Tadeusza Ośko? Na cmentarzu przy ul. Kcyńskiej IPN chce w tym roku przeprowadzić ekshumacje.
Rozmowa z dr Alicją Paczoską-Hauke z Delegatury IPN w Bydgoszczy o planowanych ekshumacjach szczątków Żołnierzy Wyklętych na ul. Kcyńskiej.
„Cała Polska murem za Wałęsą”, „My, naród” - pod takimi hasłami demonstrowały w weekend w wielu miastach tysiące osób.
W sobotę w zalanym kamieniołomie utonęła 37-letnia kobieta. Kilka lat temu w tym miejscu straciła życie inna - też płetwonurek.
Rolnicy są pewni, że marcowe liczenie świń pokaże kolejny spadek.
- Z sąsiadami od kilku tygodni czekamy na rachunek - mówi Czytelnik. Enea tłumaczy, że zmienia system, więc mogą być opóźnienia w wysyłce faktur.
Program „Rodzina 500+” to nieopodatkowane 500 złotych miesięcznie na każde Twoje drugie i kolejne dziecko
Zasady wypłacania jednorazowego dodatku do emerytur i rent okazały się nie do końca zrozumiałe dla zainteresowanych . Mogli rozwiać wątpliwości.
29 lutego zdarza się raz na cztery lata. Dostajemy w prezencie dodatkowy dzień. Tylko skąd się ten dzień bierze? Z astronomii.
Rozmowa z dr. Sławomirem Sadowskim, politologiem UKW, o skutkach nieoficjalnego komunikatu Komisji Weneckiej na temat łamania demokracji w Polsce.
Do 24 bm. we włocławskim Urzędzie Skarbowym złożono w sumie 19 tys. 78 zeznań podatkowych za ubiegły rok. Sporo, bo ponad 9 tys., jest w tej liczbie e-deklaracji.
Dobre wiadomości dla użytkowników dróg wojewódzkich! W pierwszym półroczu tego roku ma być ogłoszony przetarg na przebudowę trzech dróg wojewódzkich w powiecie włocławskim.
Przygotowania do utworzenia własnego zakładu transportu nabierają tempa. Co na to Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy?
Jan Sieraczkiewicz, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku, stracił pracę. Zadecydowały o tym wyniki kontroli przeprowadzonych w OSiR.
OPEC ma problem z uzyskaniem kredytu. - Szukamy oszczędności tam, gdzie tylko się da - mówi Marek Tołkacz, prezes grupy.
Radni Grudziądza nie wygasili mandatu Marka Totlebena, który niezgodnie z prawem był jednocześnie radnym miejskim i ławnikiem w sądzie rejonowym.
Rozmowa z prezydentem Robertem Malinowskim o sytuacji i przyszłości grudziądzkiej lecznicy.
Jedno z ulubionych i piękniejszych miejsc spacerowych w Tucholi będzie od połowy marca jeszcze bardziej obserwowane.
Żywa lekcja historii to najlepsza możliwość przekazania młodym ludzi wartości, które były najważniejsze dla Polaków w czasie wojny. Szansę na taką lekcję będą mieli sępolanie.
Znamy kalendarz najważniejszych tegorocznych imprez w Sępólnie. Będzie muzycznie i kabaretowo. Nie zabraknie też mniejszych wydarzeń.
Nikt nie miał wątpliwości. To są wyjątkowe kobiety na Krajnie.
W bibliotece było spotkanie pt. „Bory Tucholskie w fotografii i poezji Andrzeja Mieczkowskiego“. Wydał on w zeszłym roku tomik wierszy.
Na stronie internetowej urzędu jest kalendarz imprez na najbliższe trzy miesiące. Warto, bo będzie się działo zarówno w domu kultury, jak i w świetlicach .
Środowiskowy Dom Samopomocy „Przystań“ ma 15 lat. W TOK można oglądać wystawę prace podopiecznych pn. “My też potrafimy“.
Na ostatniej sesji Rady Gminy Chojnice wszystkich postawiły do pionu słowa radnego Stefana Gruźlińskiego, który wypowiadał się o uchwale obniżającej wymiar podatku za śmieci dla rodzin wielodzietnych.
Chcecie zobaczyć, jak wygląda młody teatr? Przyjdźcie w czwartek do Chojnickiego Centrum Kultury. Na placu boju tucholanie i chojniczanie.
Przy prawie całkowicie wypełnionej sali Chojnickiego Centrum Kultury Romuald Koperski, podróżnik, pianista, dziennikarz i fotografik opowiadał o swojej fascynacji Syberią, do której wraca wielokrotnie i już szykuje się na majowy tam wypad.
Szef komisji rewizyjnej w Radzie Miejskiej pomstuje na klub „Chojniczanka”, bo ten nie bierze sobie do serca zaleceń radnych.
W centrum Świecia spaceruje się po granicie, ale elewacje kamienic, często efektownych, ciągle straszą przechodniów.
- Przez prace prowadzone przy budowie nowej siedziby funduszu nie mamy gdzie parkować - skarży się nasz Czytelnik z bydgoskich Wyżyn.
Lokalni politycy nie najlepiej oceniają kondycję bydgoskiego SLD. Nadal słychać echa przegranych wyborów. Trwa też wojna pokoleniowa.
Nowatorski projekt: bydgoska firma wprowadza najzdolniejszych licealistów w tajemnice branży informatycznej.
1 marca rusza drugi sezon Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego.
Działacze opozycji demokratycznej z lat PRL chcą, by monument na Starym Rynku w Bydgoszczy upamiętniał także ofiary komunistycznego terroru.
Niezaplanowane wcześniej prace adaptacyjne wpłynęły na wydłużenie dwóch terminów oddania dworca PKP w Inowrocławiu.
Tłok w przychodniach, niska frekwencja uczniów w szkołach i dzieci w przedszkolu - to skutki licznych zachorowań na grypę w Wąbrzeźnie.
Społeczność i rodzice SP1 w Brodnicy walczą o poprawę bezpieczeństwa na pobliskim przejściu dla pieszych.
Policjanci z Golubia-Dobrzynia i Rypina spotkali się na rocznych odprawach. Służą one m.in. podsumowaniu pracy w minionym roku oraz ocenie stanu bezpieczeństwa w powiatach.
Po raz pierwszy w historii bydgoski zespół wygrał na wyjeździe ze Skrą. Hala Energia w Bełchatowie w końcu została odczarowana.
Toruńskie siatkarki zepsuły urodziny trenerowi. Przegrały niespodziewanie z Chemikiem Police i pożegnały się z fotelem lidera pierwszej ligi.
Wielkie emocje, indywidualności, wysoki poziom basketu - Energa Toruń o jedną akcję lepsza od Artego Bydgoszcz. Do zobaczenia w play off?
W połowie marca startuje kobieca ekstraliga piłkarek. Wyjątkowo pilnie i solidnie przygotowują się do wznowienia rozgrywek piłkarki KKP Bydgoszcz.
Bydgoski zespół czekają dwa najważniejsze mecze w sezonie: z Developresem SkyRes Rzeszów i Legionovią. Muszą wygrać przynajmniej jeden.
Juniorzy Astorii/Novum Bydgoszcz zajęli 7. miejsce w finałach mistrzostw Polski do lat 20 we Wrocławiu. Mistrzem zostało gdyńskie Asseco.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.