Przygotuj się na kolejne zmiany w nowym układzie komunikacji

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Mateusz Mazur

Przygotuj się na kolejne zmiany w nowym układzie komunikacji

Mateusz Mazur

Drogowcy wsłuchali się w uwagi pasażerów. Od dzisiaj niektóre autobusy będą jeździły częściej.

- Zmiany zostaną wprowadzone na życzenie wielu mieszkańców - przyznaje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Od dzisiaj drogowcy postanowili wprowadzić kolejne zmiany w nowym układzie transportu publicznego. Od momentu jego funkcjonowanie, a więc 16 stycznia, bydgoszczanie mieli wiele uwag do kursowania autobusów i tramwajów. Przez kilka tygodni zgłosili zarządowi dróg sporo problemów.

- Likwidacja niektórych połączeń nie była dobrym rozwiązaniem. Godziny odjazdów również są do naprawy - uważają niektórzy mieszkańcy.

Na razie na większe zmiany nie ma co liczyć, bo pracownicy ZDMiKP potrzebują minimum trzy miesiące na przeprowadzenie dokładnych analiz. Do tej pory największą zmianą było wydłużenie linii 79 z ulicy Magnuszewskiej do pętli Glinki. Dzięki temu pasażerowie zyskali trzy dodatkowe przystanki. Udało się też uruchomić dodatkowy kurs z pętli Łoskoń w kierunku centrum o godzinie 4.20.

- W skali roku będzie nas to kosztowało 50 tysięcy złotych - informuje Krzysztof Kosiedowski.

Już w styczniu i w lutym na niektórych liniach wprowadzono minutowe korekty rozkładów jazdy. Dzisiaj czekają nas kolejne zmiany. Jednym z postulatów bydgoszczan było zwiększenie częstotliwości linii autobusowej nr 53 lub zadysponowanie na niej większych autobusów. Ten postulat został wysłuchany. Drogowcy do obsługi tej linii skierują autobusy przegubowe.

Godziny odjazdów zmienią się przede wszystkim na linii 64. Ze względu na wydłużony czas jazdy w godzinach szczytu popołudniowego i porannego, a także w dni wolne drogowcy musieli o kilka minut zmienić godziny przyjazdy pojazdów na poszczególne przystanki. Na tej samej linii uruchomione będą także dodatkowe kursy. Ma to ułatwić mieszkańcom dojazd do ulicy Przemysłowej na godzinę 6 rano oraz powrót około godziny 22 na ulicę Barwną. - W godzinach szczytu porannego, do obsługi tej linii skierowany zostanie dodatkowy autobus przegubowy - dodają drogowcy.

Minutowe korekty rozkładów jazdy czekają także linie 51, 56, 58 i 62. Częstotliwość i trasy w tym przypadku pozostaną niezmienione.

Na poważniejsze zmiany, w tym zmiany tras kursowania autobusów i tramwajów musimy jeszcze poczekać.

- Wprowadzimy je w pierwszej części drugiego kwartału - zapowiada rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.