Młodzież z Bydgoszczy awansowała [składy drużyn]

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Dariusz Knopikdariusz.knopik@pomorska.pl

Młodzież z Bydgoszczy awansowała [składy drużyn]

Dariusz Knopikdariusz.knopik@pomorska.pl

Juniorskie zespoły Pałacu i Chemika wygrały swoje turnieje ćwierćfinałowe mistrzostw Polski. Już za niecałe dwa tygodnie walka o finał.

Pałacanki walczyły w Policach. Dopiero mecz finałowy z miejscowym Chemikiem sprawił podopiecznym Rafała Gąsiora więcej kłopotu. Wcześniej bydgoskie siatkarki pewnie wygrały dwa mecze eliminacyjne i spotkanie półfinałowe.

- W finale prowadziliśmy już 2:0 w setach, ale rywalki się nie poddały - mówi trener Pałacu. - Bardzo skutecznie zaczęła grać Ewa Binkiewicz, której ataków nie potrafiliśmy powstrzymać. Na dodatek robiła nam dużo krzywdy zagrywką. Doszło do tie breaka, w którym wróciliśmy do naszej dobrej gry z dwóch pierwszych setów i byliśmy już zdecydowanie lepsi - dodał trener Gąsior, któremu pomagała prowadzić zespół Agata Kopczyk.

Dominacja Chemika była przygniatająca. Podopieczni Krzysztofa Kowalczyka we własnej hali nie stracili seta i nie pozwolili rywalom zbliżyć się do granicy 20 „małych punktów”!

- Można powiedzieć, że w każdym meczu kontrolowaliśmy sytuację i nasze zwycięstwa nie były w żaden sposób zagrożone, chociaż rywale, wbrew wynikom nie należeli do łatwych - stwierdził trener Chemika.

Losowanie gospodarzy i grup półfinałowych w środę. Turnieje odbędą się od 11 do 13 marca. Oba bydgoskie zespoły są rozstawione i mają szansę, by być gospodarzami turniejów. Obaj szkoleniowcy mówią, że nie mają nic przeciwko, by o finały powalczyć we własnych halach.

Wyniki:
juniorki: Pałac - SAPS Rumia 3:1 (15, -23, 11, 18), Libero Wałcz - Pałac 0:3 (-15, -5, -18), Amber Kalisz - Pałac 0:3 (-11, -12, -18), Pałac - Chemik 3:2 (21, 22, -19, -17, 9)
juniorzy: Chemik - Stoczniowiec Gdańsk 3:0 (18, 10, 10), Chemik - Stocznia Darłowo 3:0 (8, 10, 10), Chemik - Set Gorzów Wielkopolski 3:0 (17, 10, 14), Chemik - Maraton Świnoujście 3:0 (17, 16, 17).

Dariusz Knopikdariusz.knopik@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.