W centrum Grudziądza wyrasta ogromne więzienie [zdjęcia, wideo]

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Przemysław Decker

W centrum Grudziądza wyrasta ogromne więzienie [zdjęcia, wideo]

Przemysław Decker

W grudziądzkim zakładzie karnym nr 1 zmieści się ok.1500 skazanych. Będzie to jedno z największych więzień w naszym kraju.

Obecnie największy jest zakład karny we Wronkach, w którym maksymalnie może przebywać 1.486 więźniów. Po zakończeniu rozbudowy grudziądzkiego więzienia, zmieści się w nim porównywalna liczba skazanych.

- Zrealizowanie inwestycji w ZK nr 1 w Grudziądzu sprawi, że będzie to jedna z największych jednostek penitencjarnych w Polsce - informuje Elżbieta Krakowska z wydziału prasowego centrali Służby Więziennej.

Rozbudowa grudziądzkiego więzienia prowadzona jest od kilku lat. Nowe cele dla ponad 400 więźniów przygotowywane są w budynku, w którym przed wieloma laty działała więzienna szwalnia. - Prace związane z adaptacją budynku zakończą się w tym roku - podkreśla Helena Reczek, oficer prasowy ZK nr 1.


Wideo: Rozbudowa więzienia w Grudziądzu

Jest to ogromne przedsięwzięcie, które wraz z wyposażeniem pawilonu pochłonie ok. 38 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu państwa. Lwia część prac już została wykonana. W budynku urządzono wielką kuchnię oraz pralnię. Wydzielono też cele, świetlice czy pomieszczenia dla funkcjonariuszy.Wiele zostało jednak jeszcze do zrobienia. Plan jest taki, że pierwsi więźniowie do nowego pawilonu trafią w pierwszych miesiącach 2017 roku. Będą to mężczyźni. Ze względu na kaliber przestępstw, które popełnili, nie będą mogli do pracy wychodzić poza zakład karny.

Przemysław Decker

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.