W centrum Grudziądza wyrasta ogromne więzienie [zdjęcia, wideo]

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Przemysław Decker

W centrum Grudziądza wyrasta ogromne więzienie [zdjęcia, wideo]

Przemysław Decker

W grudziądzkim zakładzie karnym nr 1 zmieści się ok.1500 skazanych. Będzie to jedno z największych więzień w naszym kraju.

Obecnie największy jest zakład karny we Wronkach, w którym maksymalnie może przebywać 1.486 więźniów. Po zakończeniu rozbudowy grudziądzkiego więzienia, zmieści się w nim porównywalna liczba skazanych.

- Zrealizowanie inwestycji w ZK nr 1 w Grudziądzu sprawi, że będzie to jedna z największych jednostek penitencjarnych w Polsce - informuje Elżbieta Krakowska z wydziału prasowego centrali Służby Więziennej.

Rozbudowa grudziądzkiego więzienia prowadzona jest od kilku lat. Nowe cele dla ponad 400 więźniów przygotowywane są w budynku, w którym przed wieloma laty działała więzienna szwalnia. - Prace związane z adaptacją budynku zakończą się w tym roku - podkreśla Helena Reczek, oficer prasowy ZK nr 1.


Wideo: Rozbudowa więzienia w Grudziądzu

Jest to ogromne przedsięwzięcie, które wraz z wyposażeniem pawilonu pochłonie ok. 38 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu państwa. Lwia część prac już została wykonana. W budynku urządzono wielką kuchnię oraz pralnię. Wydzielono też cele, świetlice czy pomieszczenia dla funkcjonariuszy.Wiele zostało jednak jeszcze do zrobienia. Plan jest taki, że pierwsi więźniowie do nowego pawilonu trafią w pierwszych miesiącach 2017 roku. Będą to mężczyźni. Ze względu na kaliber przestępstw, które popełnili, nie będą mogli do pracy wychodzić poza zakład karny.

Przemysław Decker

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.