Mieszkańcy walczą o drogę

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane
Jolanta Mlodecka

Mieszkańcy walczą o drogę

Jolanta Mlodecka

O drodze w Powałkowicach, gm. Osięciny, pisaliśmy kilka razy. Wracamy do sprawy, bo wciąż czeka na rozwiązanie. Pojawiły się problemy prawne.

Problem jej fatalnego stanu i problemy mieszkańców, którzy się nią poruszają, zgłosił nam czytelnik, Arkadiusz Skwarek. On i mieszkańcy tej części Powałkowic od długiego czasu zabiegają o remont drogi, jak na razie bezskutecznie. Ostatnio otrzymali pismo z urzędu gminy, które nam przesłali, a które cytujemy poniżej.

W odpowiedzi na zgłoszenie dotyczące naprawy drogi w Powałkowicach, informuję, że droga nie jest rozgraniczona, tzn. nie posiada słupków granicznych. Brak prawnie ustalonych granic pasa drogowego z sąsiadującymi nieruchomościami powoduje w konsekwencji niemożliwość prawnego utwardzenia nawierzchni drogi, gdyż droga ta w niektórych miejscach posiada niespełna 3 m szerokości. W celu dokonania jakiegokolwiek remontu, czy podbudowy drogi w pierwszej kolejności należy uzyskać zgodę sąsiadujących właścicieli nieruchomości do rozgraniczenia drogi.

W związku z tym, że rozgraniczenie wiąże się z dość dużym wydatkiem ze względu na długość drogi - ok. 820 m - proponuje się pokryć koszty przez Urząd Gminy - 50 proc. kosztów, a pozostałe 50 proc. - pokryliby właściciele terenów sąsiadujących z drogą. Takie rozwiązanie pozwoli wykonać remont drogi jedynie w pasie drogowym, bez ryzyka wejścia na sąsiadującą nieruchomość... Podpisał wójt Jerzy Izydorski.

Jak to mówią - na przepisy nie ma rady? A może, dopóki problem nie zostanie rozwiązany zgodnie z prawem, należało by - zgodnie z ludzkimi potrzebami, po prostu wysypać na tę drogę kilka przyczep gruzu, żeby choć zlikwidować kałuże?

Jolanta Mlodecka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.