Rada Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum poparła stanowisko senatu UMK w sprawie integralności uczelni. Było głosowanie.
To jest już pewne na sto procent: w Bydgoszczy nie po-wstanie Zarząd Dorzecza Wisły. Jest za to parlamentarny zespół wykorzystania rzek.
- Bez fachowej pomocy nie podejmiemy odpowiedzialnej decyzji - twierdzą rodzice 6-latków. To od nich znów zależy, gdzie dziecko trafi we wrześniu.
Urząd Transportu Kolejowego zastanawia się nad wyłączeniem z ruchu 100 pociągów Pesy. Chce sprawdzić, czy są bezpieczne dla pasażerów.
Krzysztof M., były naczelnik Wydziału Kryminalnego w Aleksandrowie Kujawskim, trafił za kratki. Jest podejrzany o branie łapówek.
Kajetan P. ponad tydzień przebywał na Malcie, zanim został zatrzymany przez polskich i maltańskich policjantów. Teraz trafi do aresztu w Warszawie.
Turecki premier wskazał Syryjczyka z kurdyjskiej organizacji jako sprawcę zamachu terrorystycznego w Ankarze, w którym zginęło 28 osób.
Na sali panowała cisza. Niecodzienna, bo zwykle podczas wykładów ktoś szepcze, opowiada, coś szeleści. Tym razem nic. Grażyna Lewandowska z Uniwersytetu Każdego Wieku w Bydgoszczy opowiadała koleżankom, jak opiekowała się mamą chorą na Alzheimera.
Kim jest wdowa po Czesławie Kiszczaku, która zaniosła do IPN dokument przechowywany przez męża? Żona generała w czasach PRL czuła się damą z towarzystwa. W III RP także próbowała występować w tej roli.
Kiszczak rozsyłał osobom na stanowiskach opatrzone dedykacją fotografie z Magdalenki wykonane przez SB. Te, które wysyłał, były niewinne. Ale wszyscy zastanawiali się, co może być na tych, które pozostają w jego szufladach.
Kiszczak miał w domu wiele zdjęć z rozmów w Magdalence. Część ujawnił już lata temu. Część czekała na swój czas. - Nie było tam spisku - mówił Lech Kaczyński w 2009 roku.
Dwóch pracowników Wydziału Studiów UOP pojawiło się w gdańskiej delegaturze UOP 31 maja 1992 r. około godz. 11. Wcześniej szef tej delegatury, mjr Adam Hodysz, otrzymał szyfrogram, podpisany przez szefa UOP Piotra Naim skiego, zobowiązujący...
Kilka lat temu dziennikarka Katarzyna Kaczorowska rozmawiała z Kiszczakiem o okolicznościach wprowadzenia stanu wojennego. Opisała specyficzną atmosferę tego spotkania, sposób, w jaki Kiszczak unikał odpowiedzi na trudne pytania i to, jak próbował...
Były szef bezpieki - podobnie jak Wojciech Jaruzelski - próbował do śmierci budować swój mit państwowca ratującego kraj przed katastrofą. W ostatnich latach próbowała go w tym wspierać żona. Ale w rzeczywistości Kiszczak był przede wszystkim...
Sprawa współpracy Lecha Wałęsy z SB rozgrzała opinię publiczną. Były prezydent mówi, że to kłamstwo i może to udowodnić
A taki Krzysztof Jackowski z Człuchowa potrafi - w brawurowy sposób namierzył na przykład miejsce pobytu Kajetana Poznańskiego.
Czas podnieść Polskę z kolan - mówiło jednym głosem PiS, obejmując władzę. Zapewne wielu Polaków wiązało z tym hasłem także nadzieję na sprawiedliwszy podział owocami 26-letniego rozwoju gospodarczego.
Rozmowa z prof. Januszem Golinowskim, politologiem z UKW, o wizycie szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego w Stanach Zjednoczonych.
- To było lepsze niż lokata w banku. Do czasu - mówią rolnicy, którzy oddali zboże firmie z Linowa. Teraz nie mają ani zboża, ani pieniędzy. 134 gospodarzy składa dziś wniosek do prokuratury.
Prezydent i Rada Działalności Pożytku Publicznego zachęcają do przekazania 1 % podatku dochodowego na rzecz bydgoskich organizacji.
- Ale daleko nam jeszcze do Warszawy czy Krakowa - mówi Tomasz Kosiński, bydgoski kucharz i opowiada jak się je w naszym mieście.
Już dziś w Bydgoszczy rozpocznie działać Akademia Chóralna Seniora. Co to takiego?
Optymistyczny wariant zakłada uruchomienie systemu za około półtora miesiąca. Do tego czasu tramwaje będą notować opóźnienia.
Tegoroczne święto toruńskiej uczelni obfituje w nagrody, wyróżnienia i tytuły. Dziś zostaną nadane.
Zły stan dróg, za mało miejsc z ograniczeniem prędkości, mandaty dla nieoświetlonych pieszych - o to wnioskują mieszkańcy do policji.
Przystanek pod basenem w Świeciu ledwie stoi. Ale to nie jedyny problem.
Jest nadzieja, że kolejka oczekujących na mieszkania socjalne i komunalne skróci się. Nowy budynek ma stanąć w przyszłym roku.
Bezrobotni chcą legalnie rozebrać i sprzedać tory kolejowe w Strzelnie. Nie mogą jednak przekonać do pomysłu urzędników i polityków.
W chojnickim ratuszu rozpoczęły się prace nad stypendiami dla ludzi kultury. Zaczęto od przejrzenia programów z innych miast i wyciągania wniosków.
Największy polski bank PKO BP jakiś czas temu zmienił siedzibę w Chojnicach - na nową i piękną. Szkopuł w tym, że zapomniano o starszych i niepełnosprawnych.
Sąsiedzi zazdroszczą. Miną lata, gdy będą mieć takie warunki.
Sześciolatki z grupy „Motyle“ z Przedszkola nr 1 w Brusach odwiedziły bibliotekę. To dobry zwyczaj , bo czym skorupka za młodu...
- Czarno-białe zdjęcia w tej publikacji są kiepskiej jakości - mówi pasjonat historii Edward Wiśniewski. Muzeum: - Fotografie nie są najważniejsze.
Do tego lotu pilot Mirosław Hermaszewski, dziś generał, został wytypowany (wraz z Zenonem Jankowskim) w wyniku selekcji, w której brano pod uwagę kilkuset kandydatów.
Jak zdobyć pieniądze na modernizację bardzo zniszczonej ulicy? Najlepiej wybudować wewnętrzną obwodnicę miasta, czyli ring.
Negocjacje dotyczące sprzedaży zakładów mięsnych w Czerniewicach wciąż niezakończone. W czym problem? W oczyszczalni ścieków.
Grudziądzanie z południowych dzielnic sygnalizowali m.in. zakłócanie porządku i problemy w ruchu.
Na razie nie ma pewności, czy to 66-latek z Bydgoszczy spalił się w Gąsawie . Ma to wyjaśnić zlecona sekcja zwłok i badania DNA - dowiedzieliśmy się.
Dzięki dotacjom z samorządowej kasy można ratować cenne obiekty w powiecie radziejowskim. Samorządy starają się w miarę możliwości wspierać lokalne zabytki.
Ukazała się nowa książka o prałacie śliwickiej parafii. Jej autorem jest Adam Węsierski.
Liczba osób, które korzystają z darmowych posiłków przy ul. Dominikańskiej w Chełmnie nie spada. Przychodzą te same , często przewlekle chore osoby.
Niektórzy przychodzą, bo jest tu ciekawie, inni już zapowiadają, że w przyszłości chcą być artystami plastykami. Na razie zgłębiają tajniki różnych sztuk.
Gwiazdy, celebryci, paparazzi... i Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka - to wszystko z okazji promocji teledysku Anety Figiel „Samotny dzień”.
Na tym balu wypada się pokazać. Przede wszystkim, że względu na ideę i cel charytatywny. Zebrane pieniądze trafią do lecznicy w Więcborku.
Sławomir Kawka szuka pamiątek związanych z historią sceny muzycznej w Świeciu. Szykuje się do napisania książki.
Dziś o godz. 19 premiera „Zemsty“ Fredry w reżyserii Wociecha Ziółkowskiego. Będzie też podsumowanie 10 lat pracy „Masque“.
W ramach konsultacji społecznych debaty o bezpieczeństwie zorganizowano wczoraj w Szubinie i Kcyni. W poniedziałek spotkanie w Sadkach.
Pracował w SB, był nauczycielem, handlował marchwią i penisami wołowymi. Dziś jest najbogatszym radnym w Inowrocławiu.
Do małej gminy Lubiewo zjeżdżają aktorzy i telewizje. Piękne plenery, cudowne krajobrazy. Ekipy telewizyjne są tu często. To najlepsza promocja, jaką można sobie wyobrazić.
Szczypiorniści Mueller MKS Grudziądz jutro we własnej hali zmierzą się z jednym z głównych kandydatów do awansu.
Zgrupowanie całej drużyny MRGARDEN GKM odbędzie się na początku marca, w Lud-wigslust (Niemcy). Ma się rozjeździć i skonsolidować.
Siatkarki KT7 CNC Budowlanych mogą wykorzystać kolejkę cudów w I lidze. Czy jednak zdołają wygrać na trudnym terenie w Węgrowie?
Marcin Baranowski zwyciężył w turnieju Grand Prix Inowrocławia, który odbył się w sali bilardowej Kręgielni.
Młodzi adepci futbolu rywalizują w turniejach halowych. Trampkarze grali w Trzemesznie, a młodzicy w Żninie. Wygrały teamy z Kujaw.
Dzisiejsze spotkanie w Gliwicach, w którym lider Piast podejmie Pogoń, nie rezygnującą z europejskich pucharów, to wydarzenie 23. ligowej kolejki.
Przed nami kolejny weekend na siatkarskich parkietach. Kibice Jokera i Culmena będą nadsłuchiwać wieści z Polic i Malborka.
- Podobnie jak z Dynamo Moskwa chłopcy zagrali dobry mecz - mówi Radosław Osuch, właściciel Zawiszy. Kolejnym rywalem będzie FK Rostow.
Karol Angielski, Patryk Skórecki, przede wszystkim jednak Marcin Krzywicki, to bohaterowie ostatnich meczów kontrolnych ekip z regionu.
W marcu rozpoczną się rozgrywki rundy rewanżowej III ligi wielkopolsko-kujawsko-pomorskiej (grupa 2). Prezentujemy aktualny raport z przygotowań naszych drużyn.
Kontrolne mecze zespoły ligowe z regionu rozgrywały również w środku tygodnia. Szkoleniowcy sprawdzali kolejnych piłkarzy.
37 minut wygrywali i odpadli. Fatalna gra pod własną tablicą zadecydowała o porażce Polskiego Cukru z Rosą Radom w ćwierćfinale Pucharu Polski.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.