Gwiazdy pokochały Lubiewo. Pokochajcie i wy! [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Archiwum UG Lubiewo
Janina Waszczuk

Gwiazdy pokochały Lubiewo. Pokochajcie i wy! [zdjęcia]

Janina Waszczuk

Do małej gminy Lubiewo zjeżdżają aktorzy i telewizje. Piękne plenery, cudowne krajobrazy. Ekipy telewizyjne są tu często. To najlepsza promocja, jaką można sobie wyobrazić.

Mirosław Sawicz z domu kultury w Lubiewie, który jest odpowiedzialny za projekty promocyjne wraz z Wiolettą Szymczak z gminy dotarli do telewizji. Udało się zrealizować wiele projektów nagraniowych i artystycznych. Lubiewo odwiedzili artyści znani ze szklanego ekranu, m.in. Irena Santor, Jerzy Połomski, Jacek Wójcicki, Czesław Mozil oraz finaliści takich programów jak "Must be the music" "X Factor", "Mam talent" oraz "The Voice o Poland". Relację z tych wydarzeń transmitowała między innymi telewizja polska, a z "Polsatem" Sawicz podpisał umowę na realizacje serii odcinków promocyjnych o gminie Lubiewo emitowanych w Polsat News w jednym z lepszych czasów antenowych. W Bysławiu na pomoście nakręcono kilka scen do filmu "Disco Polo", a finalistka "The Voice of Poland" Dorota Osińska w kilku miejscach w gminie nagrała swój pierwszy teledysk. Produkcja zarejestrowała ponad 300 tys. wyświetleń w serwisie YouTube w pierwszych dniach emisji. Większość obserwatorów produkcji to mieszkańcy Nowej Zelandii, Meksyku, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Lubiewo zobaczył cały świat. Twórczość i talent Doroty Osińskiej również zauważył sam Jose Carreras. W grudniu ub.r. maestro Carreras zaprosił artystkę do wspólnego koncertu w Krakowie w Argo Arena. Dom kultury z Lubiewa uczestniczył w tym wydarzeniu. Mirosław Sawicz w imieniu gminy wręczył osobiście tenorowi materiały promocyjne gminy i zaprosił w Bory Tucholskie.

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Doroty Osińskiej, artystka otrzymała propozycję współpracy przy realizacji nowej płyty z Rickiem Allisonem. Kompozytorem odpowiedzialnym za światową karierę Lary Fabian. Pierwsza kompozycja to utwór, który zostanie zaproponowany na finał Eurowizji 2016 w Sztokholmie. W Polsce na piosenkę będzie można głosować na finałowym koncercie, który emitowany będzie na żywo przez telewizję już 5 marca. - Czy Dorota Osińska wygra polskie preselekcje? Czy będzie reprezentować Polskę na finale Eurowizji w Szwecji? Mamy taką nadzieję! Uczestniczyć w tym wszystkim to wielkie wydarzenie osobiste, zawodowe, promocyjne - mówi Sawicz. - Możemy pomóc artystce, która pokochała gmię Lubiewo.
Na pytanie, czy dalej będzie chciał promować gminę na rynku międzynarodowym, odpowiada, że ciężko się do tego ustosunkować, propozycji współpracy od gmin oraz artystów jest wiele.

- Ten rok chciałbym poświęcić bardzo szczegółowej promocji gminy Lubiewo w autorskim programie telewizyjnym, którego nagrania ruszą już lada moment - dodaje Sawicz.

Janina Waszczuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.