Od najmłodszych lat poznają zakamarki biblioteki. Będą czytać!

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane
Janina Waszczuk janina.waszczuk@pomorska.pl

Od najmłodszych lat poznają zakamarki biblioteki. Będą czytać!

Janina Waszczuk janina.waszczuk@pomorska.pl

Sześciolatki z grupy „Motyle“ z Przedszkola nr 1 w Brusach odwiedziły bibliotekę. To dobry zwyczaj , bo czym skorupka za młodu...

Dzieci dowiedziały się na czym polega praca w bibliotece, jaką drogę musi przejść książka, zanim zostanie postawiona na półce bibliotecznego regału, aby mogła zostać wypożyczona. Ponadto maluchy zapoznały się z bibliotecznym programem „Sowa“, dowiedziały się jak można zostać czytelnikiem biblioteki, jak należy zachować się w czytelni.

- Spotkanie polegało także na zwiedzeniu pomieszczeń biblioteki czyli wypożyczalni dla dorosłych, czytelni i oddziału dla dzieci - opowiada opiekunka grupy. - Maluchy dowiedziały się o tym, że książki w bibliotece podzielone są na działy i są ułożone alfabetycznie apytań nie było konca, bo świat ksiażek bardzdo przypadł do gustu przedszkolakom.

Sześciolatki już od teraz wiedzą, że książki należy szanować i oddawać na czas do biblioteki. Dużo wrażeń sprawiły dzieciom widok najmniejszej i największej książki znajdującej się w zbiorach a także regały na kółkach w wypożyczalni dla dorosłych.

Kolejną atrakcją dla dzieci były serduszkowe kolorowanki. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały paniom bibliotekarkom i zapowiedziały kolejną wizytę w bibliotece, ale już z rodzicami.

Janina Waszczuk janina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.