Włocławska „ścianka” w ogniu fleszy [zdjęcia, wideo]

Czytaj dalej
Fot. Paweł Czarniak
Renata Kudeł renata.kudel@pomorska.pl

Włocławska „ścianka” w ogniu fleszy [zdjęcia, wideo]

Renata Kudeł renata.kudel@pomorska.pl

Gwiazdy, celebryci, paparazzi... i Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka - to wszystko z okazji promocji teledysku Anety Figiel „Samotny dzień”.

Warszawa, ulica Myśliwiecka. Radiowa „Trójka”. Krótko przed godziną dziewiętnastą pojawia się rodzina Anety Figiel, która specjalnie na tę okazję przyjechała z Włocławka. Są: jej mama z bukietem tulipanów, tata, siostra z mężem i synem, koleżanka oraz jej dwie córki.

Jest też prezydent Włocławka Marek Wojtkowski, bez którego nie powstałby zapewne teledysk „Samotny dzień”, promujący płytę wokalistki „Plan A”. Co to ma do rzeczy? Teledysk powstał we Włocławku, między innymi na nadwiślańskich bulwarach i moście łączącym centrum miasta z Zawiślem - trzeba było go wyłączyć z ruchu na kilka godzin, gdy powstawało parę scen. Włocławskich akcentów jest na Myśliwieckiej więcej, ale o tym za chwilę, bo... pojawiają się inni goście - gwiazdy, celebryci, aktorzy i piosenkarze, którzy chętnie pozują do zdjęć na tzw. ściance. Dobra promocja miasta? Dobra, bo nazwa „Włocławek” zaczyna być odmieniana na Myśliwieckiej przez wszystkie przypadki.

Nie dość, że Aneta jest pierwszą włocławianką, która ma koncert w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, to „ścianka”, czyli tło do zdjęć, jest włocławska. Wymieniono na niej wszystkich tych, dzięki którym powstał teledysk promujący rytmiczną piosenkę w klimacie retro. Czego tam nie ma? Bulwary zimą, most nocą, potańcówka, w której biorą udział m.in. członkowie zespołu folklorystycznego Wrzos z Włocławka, jest pan Edward, odtwórca głównej roli, największy fan Anety Figiel, 87-letni warszawianin, który po prezentacji teledysku wręczył jej na scenie bukiet kwiatów.

Aneta Figiel zaprosiła do duetów, które zabrzmiały tego wieczoru, zaprzyjaźnionych wokalistów: Andrzeja Krzywego z zespołu De Mono (Aneta zaczynała z nimi swoją karierę) oraz Łukasza Zagrobelnego.

Na scenie pojawił się też Robert Janowski, z którym wokalistka występuje w popularnym programie „Jaka to melodia”. W lirycznym repertuarze - koncert miał walentynkowy podtekst - z pazurem zaprezentował się również Tobiasz Staniszew-ski, uczestnik „The Voice of Poland”. Wokalistce towarzyszył m.in. Atom String Quartet.


Wideo: Premiera teledysku „Samotny dzień” Anety Figiel z Włocławkiem w tle

Studio im. Agnieszki Osieckiej to kultowe miejsce. Nie brakuje chętnych, żeby posłuchać tu dobrej muzy, a przy okazji nieco się wylansować. Rozumieją to młodzi aktorzy, tacy jak m.in. filigranowa, płomiennowłosa Agnieszka Wielgosz z serialu „Pierwsza miłość”. Nawet od dawna znani aktorzy - Izabela Trojanowska czy Piotr Zelt - pozowali, udzielali wywiadów. Norbi starał się być dżentelmenem i podał Anecie Figiel na scenę butelkę wody. Choć już swoją miała! Występu gratulowała wokalistce m.in. piosenkarka Danuta Błażejczyk. Na „ściance” obfotografowano Piotra Schramma, adwokata, niegdyś partnera Edyty Górniak, oraz Ryszarda Rembiszewskiego, znanego jako „Pan Lotto” (obecnie zapowiada wydarzenia kulturalne w programie „Świat się kręci”).

Jeszcze przed koncertem Aneta Figiel, podpytywana przez Agnieszkę Jastrzębską („Dzień dobry TVN”), twierdziła, że z powodu emocji nie czuje tremy. Ale po występie przyznała nam, że występ w tym najbardziej chyba znanym studiu muzycznym w Polsce był dla niej wielkim przeżyciem.

Rodzicom zakręciła się w oku łza. A inni włocławscy goście na Myśliwieckiej? Po prostu byli z niej dumni.

Renata Kudeł renata.kudel@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.