Jokerki ze Świecia walczą z przeziębieniem

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Jokerki ze Świecia walczą z przeziębieniem

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Przed nami kolejny weekend na siatkarskich parkietach. Kibice Jokera i Culmena będą nadsłuchiwać wieści z Polic i Malborka.

W I lidze kobiet odbędzie się 20. kolejka. Siatkarki Jokera Mekro Energoremont Świecie jutro wybierają się w daleką podróż do Polic, gdzie o godz. 18.30 zmierzą się z Chemikiem. To będzie pojedynek piątej z szóstą drużyną w tabeli. Świecianki na razie mają 5 punktów przewagi. Kolejna wygrana (piąta z rzędu) teoretycznie powinna sprawić, że Joker niżej niż na 5. miejscu sezonu zasadniczego nie zakończy.

Przed wyjazdem w zespole ze Świecia nie brakuje problemów zdrowotnych.

- Zrobił się nam mały szpital - informuje trener Andrzej Nadolny. - Wciąż bóle stopy ma Ola Przepiórka. Poza tym na antybiotyku jest Patrycja Flakus Przeziębione są też Magda Pytel i Asia Prokop. Jednak walczymy z tymi problemami i robimy swoje. Jedziemy do Polic po kolejne zwycięstwo.

Dodajmy, że w jutro nie zabraknie podtekstów. Chemika prowadzi wszak Mariusz Bujek, a jego kapitanem jest Hania Łukasiewicz. W pierwszym meczu w Świeciu (3:1 dla Jokera) doznała ona kontuzji kolana, ale już wróciła do pełnej dyspozycji. I ostatnio poprowadziła swój zespół do wygranej z ŁKS-em Łódź 3:1. Ten wynik sugeruje, że jokerki czeka w rewanżu trudny pojedynek.

Jokerki ze Świecia walczą z przeziębieniem
Sławomir Wojciechowski W listopadzie w Świeciu Joker pokonał Chemika Police 3:1.

W II lidze kobiet (grupa 1.) w ten weekend zakończy się sezon zasadniczy. Armar ProfiAuto Culmen Chełmno zagra jutro w Malborku z Treflem (godz. 16). Beniaminek ma już zapewniony udział w półfinale, ale wciąż nie wiadomo czy przystąpi do niego z 3. czy 4. miejsca. Sama wygrana nic chełm-niankom nie daje. Punkty musi zgubić też UKŻPS Kościan, który gra w Starogardzie Gd. z Libero.

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.