Przy Nieszawskiej w Ciechocinku stanie kolejny blok

Czytaj dalej
Fot. Jadwiga Aleksandrowicz
Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Przy Nieszawskiej w Ciechocinku stanie kolejny blok

Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Jest nadzieja, że kolejka oczekujących na mieszkania socjalne i komunalne skróci się. Nowy budynek ma stanąć w przyszłym roku.

Kilka miesięcy temu, gdy oddawano drugi z bloków na niewielkim osiedlu przy cmentarzu komunalnym, Andrzej Wojdyło, prezes Ciechocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego informował, że przymierza się do budowy trzeciego bloku, który miałby stanąć na wolnej działce, prostopadle do istniejących budynków. Wtedy jeszcze były to mgliste plany. Jak jest teraz?

Dobiegają końca prace nad dokumentacją i zbieraniem niezbędnych pozwoleń. Zajmuje się tym Zakład Projektowania i Usług Budowlanych „BEN-BUD” inż. Benedykt Reder w Grudziądzu, którego oferta okazała się najkorzystniejsza. Opiewa na kwotę 32 tys. 900 zł brutto, w tym są koszty nadzoru autorskiego (2 tys. 228 zł brutto). Burmistrz Leszek Dzierżewicz informuje, że planowany termin zakończenia projektu wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę upłynie 26 lutego br.

- Przewiduję ogłoszenie przetargu na wyłonienie firmy wykonawczej w połowie marca, a termin zakończenia budowy na sierpień przyszłego roku - dodaje.

Będzie to budynek z mieszkaniami komunalnymi i socjalnymi.

Budynek wielorodzinny ma mieć trzy kondygnacje (parter i dwa piętra) i będzie częściowo podpiwniczony. W piwnicach zaprojektowano komórki lokatorskie, suszarnie i pomieszczenia techniczne. Zakłada się, że nowy blok będzie miał 30 mieszkań, każde z balkonem, o powierzchni od ok. 35 do ok. 44 metrów kwadratowych. Będą to lokale o zróżnicowanej wielkości i układzie. Najwięcej przewidziano mieszkań dwupokojowych. Zaprojektowano też dwa mieszkania na parterze dla osób niepełnosprawnych. Do lokali tych będą wiodły podjazdy.

- Jeśli będzie taka potrzeba, mieszkań dla osób niepełnosprawnych ruchowo na parterze może być więcej - zastrzega burmistrz. Na każdej z dwóch klatek schodowych przewidziana jest jedna wózkownia.

Spośród zaprojektowanych 30 mieszkań połowę mają stanowić mieszkania komunalne, na które czeka blisko 20 rodzin, a połowę - mieszkania socjalne. Tu kolejka oczekujących jest dwa razy dłuższa.

Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.