Lider gra bardzo skutecznie

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Grzegorz Oleradzkigrzegorz.oleradzki@pomorska.pl

Lider gra bardzo skutecznie

Grzegorz Oleradzkigrzegorz.oleradzki@pomorska.pl

Kontrolne mecze zespoły ligowe z regionu rozgrywały również w środku tygodnia. Szkoleniowcy sprawdzali kolejnych piłkarzy.

Kujawianka Izbica Kujawska - Sadownik Waganiec 2:0 (0:0)

Bramki: Piotr Gląba, Oleg Tabaka.
KUJAWIANKA: Imiołek - testowany, Mazurkiewicz, testowany, Popieliński - testowany, Jędrzejewski, Galanciak, Kuropatwiński - testowany Biernacki oraz M. Mielczarek, Tabaka, Gląba, Łepski, testowany.
SADOWNIK: Stawicki - Kijewski, Nowak, Ł. Lewandowski, Langowski - Brzeczkowski, Budziszewski, Dróbkowski, testowany - testowany, testowany oraz Wielicki, Kujawa, Olkowski, Zaranek, Gawroński.

Włocłavia - Kujawiak Kowal 1:1 (1:0)

Bramki: Patryk Tyrajski - Szymon Gawłowski.
WŁOCŁAVIA: Litka - Wiśniewski, Kuciński, Gralak, Tyrajski - Markiewicz, Przybysz, Lewandowski, Olszewski - Sawirski, Jaroszewski oraz Kasiński, Głodkowski, Boruczkowski, Rogalski.
KUJAWIAK LUMAC: B. Szablewski - Skonie-czny, Gawłowski, Suchomski, K. Malinowski - Shvets, Dziedzic-Kamiński, D. Kwiatkowski, W. Jakubowski, Borowicz - Śmigiel oraz J. Frank, Zasada, Ozimek, Mateusz Jakubowski, R. Jakubowski.

Lider - Orlęta 6:3 (0:1)

Bramki: Michał Łazarski 4, Tomasz Szablewski, zawodnik testowany - Adam Młodzianiak, Kacper Orliński, Łukasz Wit ucki.
LIDER: Szczepańczyk - Frontczak, D. Kowalski, Wrześniewski, Więtczak - Bobrowski, T. Szablewski, Łazarski, Pyczka - Olach, Kania oraz Dewil, Głąbicki i zawodnicy testowani.
ORLĘTA: Kościelecki - Krakowski, Żbikowski, Kupiec, Jakubiec - Brzeziński, Ł. Cięgotura, M. Żywica, Orliński - Witucki, Młodzieniak oraz Smieszny, Rutecki .

Lider (jun.st) - LTP Lubanie 0:7 (0:5)

Bramki: Kamil Stefaniak 3, Waldemar Zakrzewski 2, Bartosz Kaszubski, Łukasz Różański.

Czterech nowych graczy wystąpiło w barwach trzecioligowej Kujawianki, której rywalem był grający klasę niżej Sadownik Waganiec. Losy pojedynku rozstrzygnęły się w drugiej połowie, a ósme trafienie w przedsezonowych sprawdzianach zaliczył Piotr Gląba. Nowych graczy (w tym dwóch ukraińskich napastników) nie zabrakło też w zespole z Wagańca.

Niespodzianką jest wysoka przegrana (pierwsza w tegorocznych sprawdzianach) Orląt z włocławskim Liderem. Po pierwszej wyrównanej połowie, w której Kacper Kościelecki obronił rzut karny wykonywany przez Tomasz Szablewskiego,podopieczni trenera Wiesław Borończyka w drugiej wyraźnie opadli z sił. Przez dziesięć minut stracili cztery bramki nie znajdując sposobu na zatrzymanie szybkiego Michała Łazarskiego.

Nadal bez zwycięstw pozostaje Włocłavia, która tym razem zremisowała z Kujawiakiem Kowal. Podopieczni trenera Jarosław Grzesiaka prowadzili, ale błąd bramkarza Bartosza Głodkowskiego pozwolił piątoligowcom na wyrównanie. Zespół zagrał nieco lepiej niż przeciwko MGKS Lubraniec, ale przed piłkarzami i trenerem sporo ciężkiej pracy. Łatwo z juniorskim zespołem Lidera wygrało LTP Lubanie.

Sporo kontrolnych spotkań zaplanowanych jest na nadchodzący weekend. Wiele z nich w sobotę rozegranych będzie na boiskach włocławskiego OSiR ze sztuczną nawierzchnią w sobotę. Sparingowy serial rozpocznie mecz juniorskiej drużyny UKS SMS Włocławek z Sadownikiem Waganiec (początek o godzinie 10). Dwie godziny później odbędą się spotkania Włocłavia - Zjednoczeni Piotrków Kujawski i Lider Włocławek - Wisła Nowy Duninów. Grać też będą juniorzy starsi Lidera z Orionem Popowo (14), LTP Lubanie z Łokietkiem Brześć Kujawski (16), Kujawiak Lumac Kowal z Legią Chełmża (16). W jedynym niedzielnym meczu seniorskim Victoria Smólnik zmierzy się z Wisłą Dobrzyń (14).

Trzecioligowy jedynak Kujawianka zagra w niedzielę w Inowrocławiu z Górnikiem Konin (12), zaś w sobotę w tym mieście Start Radziejów zmierzy się z Notecianką Pakość (10). Kilka spotkań odbędzie się na boiskach w Toruniu gdzie w sobotę Orlęta zmierzą się z Iskrą Ciechocin (16.15), Orzeł Służewo z UKS Aleksandrów Kujawski (15), Mień Lipno z Sokołem Radomin (16) zaś Wzgórze Raciążek zagra z Mustangiem Ostaszewo.

Przed własną publicznością, z Błyskawicą Lucień, zagra w niedzielę GKS Baruchowo (12). Trener Dariusz Janik na nadzieję, że po tym meczu będzie miał ustalony skład kadry na rundę wiosenną.

Zdrój Ciechocinek jedzie w sobotę do Bydgoszczy na mecz z BKS (12). Grać też będą zespoły niższych klas. Lubienianka podejmie w niedzielę Ostrovię Ostrowy (14), zaś w sobotę Tęcza Topólka zagra ze Zgodą Chodecz (15).

Grzegorz Oleradzki

Grzegorz Oleradzkigrzegorz.oleradzki@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.