GKM Grudziądz jedzie do Niemiec [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Paweł Skraba
Maryla Rzeszut maryla.rzeszut@pomorska.pl

GKM Grudziądz jedzie do Niemiec [wideo]

Maryla Rzeszut maryla.rzeszut@pomorska.pl

Zgrupowanie całej drużyny MRGARDEN GKM odbędzie się na początku marca, w Lud-wigslust (Niemcy). Ma się rozjeździć i skonsolidować.

Zbliża się szalenie ważny dla MRGARDEN GKM sezon. Drużyna zamierza wykazać, że stać ją na obecność w elicie żużla.

- Z jednej strony cieszymy się, że znów pojedziemy w PGE Ekstralidze, ale z drugiej mamy świadomość, jak trudno jest w najsilniejszej lidze świata. Wszyscy musimy bardzo mocno pracować. Już za miesiąc mamy zaplanowany pierwszy trening punktowany, w Toruniu. W pierwszej połowie marca cała grudziądzka drużyna pojedzie na zgrupowanie do Niemiec - informuje Robert Kempiński, trener MR GARDEN GKM. - Potrenujemy w Ludwigslust, m.in. dzięki współpracy z Kevinem Wölbertem. Klub podpisał z nim kontrakt warszawski. Znamy się z Kevinem bardzo dobrze z poprzednich sezonów, kiedy startował w barwach GKM.

Zbliżają się pierwsze treningi punktowane drużyny GKM-u. - Wiadomo, naszym podstawowym celem będzie utrzymanie się w PGE Ekstralidze. Musimy poważnie podejść do sprawy. Wszyscy nasi zawodnicy potwierdzili udział w obozie w Ludwigslust. Liczę też, że później w komplecie, tak jak obiecują, będą stawiać się na sparingach - mówi trener Kempiński. - Treningi punktowane wiele powiedzą o dyspozycji żużlowców. Zawsze bierze się poprawkę na to, że testują silniki i cały sprzęt.26-letni Kevin Wölbert był już wcześniej zawodnikiem GKM-u Grudziądz, w sezonach 2009-2010. Jest indywidualnym mistrzem Niemiec z 2009 r. Startuje też w Wielkiej Brytanii, w drużynie Edinburgh Monarchs. 26 marca na pewno weźmie udział w turnieju Osterpokal Güstrow.

Na ile żużlowiec ten może wesprzeć drużynę MRGARDEN GKM, walczącą w ekstralidze?

- Nie przekreślałbym nikogo. Nie wiadomo, jaka będzie sytuacja. Oby żadnemu zawodnikowi z podstawowego składu nie przytrafiła się kontuzja. To sport urazowy i trzeba mieć kogoś w rezerwie - analizuje Robert Kempiński. - Nie wiadomo, może Kevin okaże się przydatny naszej drużynie.

Po wyjazdowym sparingu w Toruniu, pierwszy trening punktowany w Grudziądzu ma się odbyć 20 marca z Get Well Toruń a 25 marca z Wybrzeżem Gdańsk.

Maryla Rzeszut maryla.rzeszut@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.