Jutro wsiadamy na rower miejski

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Anna Stasiewicz

Jutro wsiadamy na rower miejski

Anna Stasiewicz

1 marca rusza drugi sezon Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego.

Kto już nie może doczekać się jazdy rowerem miejskim, będzie to mógł zrobić od jutra. Jednoślady zniknęły z bydgoskich ulic z końcem listopada, bo tak przewiduje umowa. Potem pojawiły się zaledwie na kilka godzin na początku grudnia, kiedy przypomnijmy w Bydgoszczy strajkowała miejska komunikacja.

BRA w zbliżającym się sezonie może spodziewać się kolejnych stacji komercyjnych. Gdzie powstaną, tego na razie nie wiadomo.

- Rozmowy związane z rozwojem BRA trwają i jeśli pojawi się jakaś nowa stacja, będziemy o tym informować - zapewnia Diana Borowiecka z działu public relations firmy BikeU - operatora roweru miejskiego.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie stacje uruchomiono przy firmie Atos oraz markecie IKEA. Ta ostatnia będzie powiększona do 15 stanowisk.

Nowych miejskich stacji na razie nie będzie, jedna za to zmieni lokalizację. Z uwagi na uruchomienie linii tramwajowej do Fordonu i powstanie węzła przesiadkowego Bydgoszcz Wschód - przesunięta zostanie stacja BRA funkcjonująca przy pętli tramwajowej Wyścigowa.

- Jeśli zaś chodzi o przeglądy techniczne, to oczywiście wszystko jest przygotowane. Rowery oraz stacje przeszły generalne przeglądy, wszelkie usterki zostały usunięte, a standardy jakości zachowane. Chcemy, aby Użytkownicy BRA mieli komfort oraz satysfakcję z korzystania z dostarczanych przez nas rowerów - dodaje Borowiecka.

- Od jutra rusza również nasze Biuro Obsługi Klienta - informuje Diana Borowiecka. - Mamy wiele zgłoszeń od użytkowników, którzy na przykład utratracili loginy i hasła do systemu. Kontaktując się z biurem, będą mogli liczyć na naszą pomoc.

Kontakt telefoniczy pod numerem telefonu:52 523 28 00 (całodobowo) i mailowy na na adres: bok@bra.org.pl.

Od nowego sezonu bydgoszczanie będą mieli do dyspozycji 364 jednoślady w 37 stacjach. W systemie BRA jest zarejestrowanych 28 tysięcy użytkowników. Przypomnijmy, że w pierwszym sezonie wypożyczaliśmy rower aglomeracyjny 585 395 razy. Średnio w każdym miesiącu rowery z systemu BRA były wypożyczane 73 tys. razy.

20 minut to czas bezpłatnego korzystania z roweru.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.