Atos stawia na talenty uczniów VI liceum

Czytaj dalej
Fot. Atos
Agnieszka Domka-Rybka

Atos stawia na talenty uczniów VI liceum

Agnieszka Domka-Rybka

Nowatorski projekt: bydgoska firma wprowadza najzdolniejszych licealistów w tajemnice branży informatycznej.

Bydgoski międzynarodowy lider branży usług cyfrowych, we współpracy z VI Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy, zainicjował pionierski projekt „Atos Excellence Program” .

- To seria szkoleń dla wybranych uczniów liceum przy jednoczesnym wprowadzeniu ich do pracy w branży IT - mówi Tomasz Lewandowski z Atosa.

I tak: trzydzieścioro najzdolniejszych licealistów VI LO z klas pierwszych i drugich, o profilach matematyczno-informatycznym oraz politechnicznym, w listopadzie zeszłego roku rozpoczęło pierwszy etap programu składający się z wstępnych szkoleń oraz z nauki języka angielskiego - biznesowego i technicznego.

Na tym etapie chodzi o wprowadzenie i poznanie zainteresowań uczestników, a tym samym umożliwienie płynnego przejścia do kolejnej części. Będzie bardziej wymagająca, zarówno pod kątem merytorycznym, jak i ze względu na intensywność kursów.

Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy z programem zajęć technicznych nakierowanym na zdobywanie konkretnych umiejętności, m.in. z monitorowania infrastruktury klienckiej, rozwiązywania problemów związanych z serwerami, bazami danych, aplikacjami, a także wsparcia technicznego klienta w obszarze sieci komputerowych.

Będą równocześnie kontynuować kurs języka angielskiego w zwiększonym wymiarze godzinowym. - Zainteresowanie projektem przerosło nasze oczekiwania, chęć udziału wyraziło 80 uczniów, czyli mniej więcej połowa osób, którym został zaprezentowany - dodaje Tomasz Lewandowski. - Dlatego przewidujemy kontynuację „Atos Excellence Program” w kolejnych latach.

Ponadto firma zaprasza uczestników programu na miesięczne płatne praktyki wakacyjne, podczas których pod okiem przydzielonych im mentorów będą mogli wykorzystać wiedzę zdobytą w dwóch poprzednich etapach.

Celem projektu „Atos Excellence Program” jest wyłonienie i przyciągnięcie do spółki talentów, a także promowanie wśród młodzieży możliwości pracy w branży IT jako ciekawej, perspektywicznej i różnorodnej ścieżki kariery.

Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.