Cztery gwiazdy pojawią się nad Sępólnem

Czytaj dalej
Fot. Mikołaj Suchań
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Cztery gwiazdy pojawią się nad Sępólnem

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Znamy kalendarz najważniejszych tegorocznych imprez w Sępólnie. Będzie muzycznie i kabaretowo. Nie zabraknie też mniejszych wydarzeń.

Najbardziej znane nazwiska, które w tym roku pojawią się w Sępólnie, to bez wątpienia wiecznie młoda Maryla Rodowicz oraz Ryszard Rynkowski. Ten drugi zaśpiewa już w najbliższą sobotę, natomiast „Małgośkę” usłyszymy 13 sierpnia podczas Dni Sępólna. Sępolanie oraz inni chętni będą mieli też okazję pośmiać się z kabaretów Paranienormalni i Neonówka.

W tegorocznym kalendarzu w gminie Sępólno zanotowano ponad sto różnych imprez. Będą to zarówno koncerty, jak i inne wydarzenia rozrywkowe oraz kulturalne.

Za nami już koncerty Jacka Silskiego i Teresy Werner, a w sobotę będzie okazja posłuchać znanego wszystkim Ryszarda Rynkowskiego. Kilka dni później można wybrać się na kabaret Neonówka. Wystąpi on już 11 marca. W połowie kwietnia druga odsłona kabaretowego show - do Sępólna przyjedzie ekipa Paranienormalnych. Kwiecień to również koncert ku pamięci Jana Pawła II, a maj rozpocznie się imprezami patriotycznymi i rozrywkowymi.

Nie zabraknie też imprez znanych i lubianych - Zlotu Pojazdów Zabytkowych czy czerwcowej Nocy Świętojańskiej, którą zaplanowano na 19 czerwca.

W lipcu tradycyjnie najwięcej będzie działo się na boiskach sportowych i nad wodą. Miłośnicy siatkówki czy innych dyscyplin na pewno znajdą coś dla siebie. Wielu mieszkańców czeka jednak na Dni Sępólna, które co roku odwiedza mnóstwo mieszkańców i turystów. W tym roku cykl imprez zaplanowano między 8 a 13 sierpnia. Gwiazdą, która będzie tym razem uświetniała święto miasta, będzie Maryla Rodowicz. Na jej koncert można rezerwować czas w sobotę 13 sierpnia.

W październiku nie zabraknie biegu im. Kajetana Bągorskiego. Natomiast listopad to czas imprez patriotycznych, a grudzień świątecznych. - Wszystkie wydarzenia są otwarte tak dla naszych mieszkańców, jak i turystów. Myślę, że w tej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie - mówi Waldemar Stupałkowski, burmistrz Sępólna. I dodaje, że to tylko główne i największe imprezy w gminie. - Niezależnie od tego w naszej gminie odbędą się także inne wydarzenia przygotowane między innymi przez Centrum Kultury i Sztuki, Centrum Sportu i Rekreacji, świetlice wiejskie, Ośrodki Kultury oraz stowarzyszenia i organizacje - dodaje.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.