Pracownicy skarbówki pomagają nam rozliczyć się z fiskusem przez internet

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Karol Poliński

Pracownicy skarbówki pomagają nam rozliczyć się z fiskusem przez internet

Karol Poliński

Do 24 bm. we włocławskim Urzędzie Skarbowym złożono w sumie 19 tys. 78 zeznań podatkowych za ubiegły rok. Sporo, bo ponad 9 tys., jest w tej liczbie e-deklaracji.

Oznacza to, że z fiskusem rozliczyło się dotychczas ok. 24,5 proc. podatników na łączną liczbę ok. 78 tys. Spośród wszystkich rodzajów PIT-ów najwięcej złożono PIT-37 - ponad 13 tys., w tym ponad 6 tys. e-deklaracji.

Ruszyła już kampania informacyjna Ministerstwa Finansów pod hasłem „Szybki PIT”, która ułatwia podatnikom rozliczanie się z fiskusem za pośrednictwem internetu. Taki sposób składania zeznań podatkowych jest prosty, szybki i bezpieczny. W ramach tegorocznej akcji w dniach 11-13 marca w godzinach 12-18 w centrach handlowych będą działały punkty, w których każdy podatnik będzie mógł w przerwie między zakupami wysłać swój PIT przez internet.

Taki punkt zorganizowany zostanie również we włocławskim Centrum Handlowym „Wzorcownia”. Natomiast na 16 kwietnia zaplanowano „Dzień otwarty”, podczas którego pracownicy urzędów skarbowych będą pomagać podatnikom w składaniu PIT-ów.

Karol Poliński

Dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" jestem od 1983 r. Od roku 2002 kieruję włocławskim oddziałem "GP", wcześniej byłem zastępcą kierownika. Moje zainteresowania dziennikarskie dotyczą przede wszystkim tematyki politycznej i społecznej, ale także historii i współczesności mojego rodzinnego regionu - Kujaw. Chętnie również zaglądam na podwórka kultury i sportu. Obecnie, oprócz publikowania w tradycyjnym, papierowym wydaniu "Pomorskiej", chętnie korzystam z możliwości, jakie daje internet. Moje publikacje znaleźć więc można także na www.pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.