Andrzej Mieczkowski nadal w świetnej formie. Jego tomik ucieszy czytelników

Czytaj dalej
Fot. Janina Waszczuk
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Andrzej Mieczkowski nadal w świetnej formie. Jego tomik ucieszy czytelników

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

W bibliotece było spotkanie pt. „Bory Tucholskie w fotografii i poezji Andrzeja Mieczkowskiego“. Wydał on w zeszłym roku tomik wierszy.

Gości powitała dyrektor biblioteki Hanna Szramka, która przybliżyła sylwetkę bohatera wieczoru. Zanim oddała mu głos, zacytowała jeden z jego aforyzmów, który wprawił widownię w dobry nastrój. Andrzej Mieczkowski opowiedział o swoich artystycznych pasjach związanych z malarstwem, fotografowaniem i poezją. Wiersze z tomiku „Posłuchaj szumu drzew“ przeczytali uczniowie Technikum Leśnego.

Podczas spotkania można było osobiście porozmawiać z autorem, kupić tomik i zdobyć jego dedykację.

Artysta urodził się w 1930 r., studia leśne ukończył w Poznaniu. Przez 15 lat pracował w Lasach Państwowych, a od roku 1967 jako nauczyciel w Technikum Leśnym w Tucholi. Po przejściu na emeryturę zajął się amatorsko malowaniem, w ciągu siedemnastu lat namalował 206 obrazów olejnych. Miał wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych. Fotografuje od młodzieńczych lat, nie tylko przyrodę, ale i architekturę oraz różne wydarzenia i uroczystości. Od kilkunastu lat jest współtwórcą kroniki Tucholi.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.