Konfrontacje w teatrze

Czytaj dalej
Fot. Lukasz Gdak
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Konfrontacje w teatrze

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Chcecie zobaczyć, jak wygląda młody teatr? Przyjdźcie w czwartek do Chojnickiego Centrum Kultury. Na placu boju tucholanie i chojniczanie.

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza w czwartek o godz. 19 na wymianę doświadczeń pomiędzy dwoma teatrami: Grupą Masque z Tucholi oraz Chojnicką Grupą PaT. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Grupa Teatralna „Masque” z Tucholi da spektakl pt. „Zemsta”, który dobrze znamy ze szkoły. Ale w interpretacji tucholan dostaniemy trochę inny produkt, niż byśmy się tego spodziewali.

Grupa działająca przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Tucholi pokaże uwspółcześnioną wersję tej sztuki. Scenariusz autorstwa Wojciecha Ziółkowskiego pisany jest prostym wierszem, parzystym rymem, bardziej przystępnym dla dzisiejszego widza. Mimo to spektakl nie stracił sensu oraz uniwersalnego i ponadczasowego charakteru dzieła, a zyskał przy tym na lekkości. Premiera w Tucholi wywołała aplauz widowni, ciekawe, jak spodoba się chojniczanom?

Grupa Teatralna PaT z Chojnic pokaże premierę sztuki „Za wszelką cenę”.Spektakl opowiada o konsekwencjach często bardzo trudnych wyborów, przed którymi stawia nas życie. Jak daleko jesteśmy w stanie posunąć się, by ratować najbliższe nam osoby? Czy miłość może być jakimkolwiek usprawiedliwieniem? Przypadkowe spotkanie pięciu bardzo różnych osób w zepsutej windzie będzie początkiem dramatycznej historii, której finał może okazać się bardzo nieoczekiwany.

Obsada:

Reżyseria:

Konfrontacja teatrów z Chojnic i Tucholi będzie zupełnie bezkrwawa. Po prostu chodzi o to, żeby się wzajemnie sobie przyjrzeć i być może czegoś dobrego od siebie nauczyć. Taka jest idea wymiany doświadczeń lansowanej przez Chojnickie Studio Rapsodyczne Grzegorza Szlangi. Korzystają też na niej widzowie, bo dostają próbkę różnych teatralnych stylów. Porównują, oceniają, wybierają to, co się im podoba. I o to właśnie chodzi.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.