Był dziki parking, teraz będzie siedziba NFZ

Czytaj dalej
Fot. nadesłał czytelnik
Joanna Pluta

Był dziki parking, teraz będzie siedziba NFZ

Joanna Pluta

- Przez prace prowadzone przy budowie nowej siedziby funduszu nie mamy gdzie parkować - skarży się nasz Czytelnik z bydgoskich Wyżyn.

Chodzi o działkę przy ul. Łomżyńskiej 33. Powstaje tam w tej chwili nowa siedziba Kujawsko-Pomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Chodzi o to, by wszystkie trzy dotychczasowe siedziby funduszu (przy ul. Słowackiego, Mickiewicza i przy Warszawskiej) połączyć w jedno. - Tego chcieli nasi petenci, sprawdziliśmy to w ankiecie - mówi Barbara Nawrocka, rzecznik K-P NFZ. - 76 proc. pytanych powiedziało, ze NFZ powinien być w jednym budynku. Poza tym w nowym miejscu do dyspozycji ubezpieczonych będzie wreszcie bezpłatny parking.

I właśnie ten parking stał się problemem dla mieszkańców tamtej części Wyżyn. Wcześniej wielu z nich zostawiało samochody na placu przy Łomżyńskiej. - Niestety ze względu na rozpoczęcie prac mieszkańcy osiedla nie mają gdzie parkować swoich samochodów - pisze jeden z naszych Czytelników. - Wszyscy mamy nadzieję, że NFZ weźmie pod uwagę potrzeby lokalnych mieszkańców i parking wybudowany dla interesantów, będzie również do dyspozycji osób mieszkających w pobliżu. Nie zapominajmy, że nowa siedziba będzie zlokalizowana w centrum osiedla mieszkalnego na Bydgoskich wyżynach.

Co na to NFZ?

- Nie ma możliwości parkowania na terenie budowy - mówi Nawrocka. - A po jej zakończeniu nasz parking będzie przeznaczony dla naszych petentów. Inaczej znów nie mieliby gdzie zostawiać aut, tak jak to się działo do tej pory w centrum. Prosimy w związku z tym o wyrozumiałość.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.