Praca policjantów poddana ocenom. Są w czołówce wojewódzkiej

Czytaj dalej
Fot. KPP Rypin
Karolina Rokitnicka

Praca policjantów poddana ocenom. Są w czołówce wojewódzkiej

Karolina Rokitnicka

Policjanci z Golubia-Dobrzynia i Rypina spotkali się na rocznych odprawach. Służą one m.in. podsumowaniu pracy w minionym roku oraz ocenie stanu bezpieczeństwa w powiatach.

W spotkaniach uczestniczą przedstawiciele komendy powiatowej oraz wojewódzkiej, a także władze samorządowe i przedstawiciele prokuratury. Zarówno na odprawie w Komendzie Powiatowej Policji w Rypinie, jak i Golubiu-Dobrzyniu pojawił się m.in. komendant wojewódzki insp. Paweł Spychała. Podczas spotkania w Rypinie p.o. komendanta powiatowego mł. insp. Jarosław Nowatkowski przedstawił prezentację multimedialną.

W odprawie w Rypinie uczestniczyło kilkudziesięciu policjantów, a także samorządowcy
KPP Rypin W odprawie w Rypinie uczestniczyło kilkudziesięciu policjantów, a także samorządowcy

- Pokazała ona wyniki pracy uzyskane przez policjantów poszczególnych pionów w 2015 roku. Komendant podkreślił spadek ogólnej liczby przestępstw oraz wysoką wykrywalność przestępstw, która wynosi 82,9%, tym samym stawia to rypińską komendę na czwartym miejscu w województwie. Komendant Wojewódzki insp. Paweł Spychała wysoko ocenił pracę rypińskich funkcjonariuszy wskazując na miejsce rypińskiej komendy w czołówce województwa. Komendant podziękował również policjantom za zaangażowanie i wkład w osiągnięte wyniki oraz wyraził swoje spostrzeżenia w kwestii poprawy wyników w 2016 roku - informuje mł. asp. Dorota Rupińska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Rypinie.

Na odprawie rocznej w Golubiu-Dobrzyniu komendant powiatowy insp. Dariusz Borowiec omówił wyniki pracy funkcjonariuszy w 2015 roku.

- Podkreślił również wysoką wykrywalność przestępstw na terenie naszego powiatu, w skali całego województwa - mówi mł.asp. Justyna Skrobiszewska, oficer prasowy KPP w Golubiu-Dobrzyniu.

W obu komendach głos zabrali zaproszeni goście oraz komendant wojewódzki. Dziękowali policjantom za trud włożony w codzienną służbę na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz za osiągnięte wyniki pracy.

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym, przygotowywaniem relacji, przeprowadzaniem interwencji. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, przygotowując informację o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się przygotowywać informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.