KKP gromi drugoligowca

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Tomasz Malinowskitomasz.malinowski@pomorska.pl

KKP gromi drugoligowca

Tomasz Malinowskitomasz.malinowski@pomorska.pl

W połowie marca startuje kobieca ekstraliga piłkarek. Wyjątkowo pilnie i solidnie przygotowują się do wznowienia rozgrywek piłkarki KKP Bydgoszcz.

KKP - LEGIA CHEŁMŻA 5:0 (2:0)

Bramki: Kaźmierczak 2 (5 i 65, karny), Wawer 2 (8, 82), Szlendak (53).
KKP: Palińska - Dudek, Kaźmierczak, Daleszczyk, Pawłowska - Kałuzińska, Lewandowska, Łuczak, Raczkowska - Wawer, Szlendak. Ponadto zagrały: Rosińska, Krępeć, Siwek, Sobczyk.

W sparingu nie mogły wystąpić Ossowska (powołanie do reprezentacji U-19) oraz Okoniewska, która po kontuzji i rehabilitacji trenuje indywidualnie.

Bydgoszczanki okazały się dla drugoligowca z Chełmży bardzo surowym przeciwnikiem. Gra przebiegała cały czas pod dyktando podopiecznych Mariusza Raczkowskiego, ale mimo wielu czystych pozycji strzeleckich piłka nie chciała zawsze trafić do siatki.

Do przerwy bramki zdobyły: Monika Kaźmierczak, która wykorzystała dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego i Klaudia Wawer.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się; zmieniał się natomiast wynik na tablicy świetlnej. Zaraz po przerwie na listę strzelczyń wpisała się Ada Szlendak. Kolejne minuty należały do Wawer; najpierw była faulowana w polu karnym i Kaźmierczak pewnie wykorzystała jedenastkę. Klaudia kilka minut przed końcowym gwizdkiem ustaliła rezultat.

Tydzień przed wznowieniem wiosennych rozgrywek bydgoszczanki zagrają w Stargardzie z Błękitnymi. A po tej grze zostanie tydzień do meczu z Zagłębiem Lubin (jesienią było 0:1).

Tomasz Malinowski

Tomasz Malinowskitomasz.malinowski@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.