W Lubiewie sezon zaczynają od „Zemsty“

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Gdesz
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorskapl

W Lubiewie sezon zaczynają od „Zemsty“

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorskapl

Na stronie internetowej urzędu jest kalendarz imprez na najbliższe trzy miesiące. Warto, bo będzie się działo zarówno w domu kultury, jak i w świetlicach .

Najbliższe wydarzenie kulturalne już 19 marca i warto zobaczyć przedstawienie teatralne „Zemsta“ Aleksandra Fredry w wykonaniu grupy teatralnej „Masque“ z Tucholi. Zbliżają się święta, więc nie może zabraknąć w ofercie kiermaszu wielkanocnego. 20 marca w Lubiewie, w Suchej, w Bysławiu przed kościołami stowarzyszenie Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Lubiewie zorganizuje stoiska z drobiazgami i przysmakami świątecznymi.

24 kwietnia w kościele w Lubiewie i Bysławiu koncert organowy z okazji II rocznicy kanonizacji Jana Pawła II w wykonaniu Patryka Podwojskiego, organisty Archikatedry w Gdańsku-Oliwie.

Z okazji Dnia Tańca 29 kwietnia w świetlicy w Bysławi stowarzyszenie kulturalne „Cisowy Łuk“ zaprasza na zabawę taneczną, a 1 maja potańcówka w domu kultury w Lubiewie.

Połączono dwa święta - Gminny Dzień Strażaka i Święto Wsi Polskiej i 14 maja będą atrakcje w Bysławiu. 22 maja koncert patriotyczno-romantyczny w świetlicy w Bysławiu. Na koncert z okazji Dnia Matki „W krainie łagodności“, czyli najpiękniejsze piosenki polskie organizatorzy zapraszają 26 maja do domu kultury w Lubiewie. Na festyn integracyjny z okazji Dnia Matki i Dziecka natomiast zachęcają 28 maja do świetlicy w Cierplewie.

Gminny Dzień Dziecka będzie 1 czerwca w domu kultury w Lubiewie, a także 4 czerwca na plaży nad Jeziorem Bysławskim. Święto najmłodszych będzie obchodzone także 5 czerwca w świetlicy w Lubiewicach. Tam będzie ognisko integracyjne.

Dzień Skrzata w Teologu 11 czerwca. 25 czerwca XII Ogólnopolski Borowiacki Festiwal Orkiestr Dętych w Bysławku w klasztorze. Noc Kupały 25 czerwca wSuchej na plaży oraz Noc Świętojańska tego samego dnia w Lubiewie w parku przy stawie i w Bysławiu przy jeziorze.

Szczegółowe informacje o danej imprezie dostępne będą na www.lubiewo.pl i www.dklubiewo.pl. - Serdecznie zapraszamy - zachęcają organizatorzy. - Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorskapl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.