Dyrektor OSiR został zwolniony dyscyplinarnie

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Wiśniewski
Justyna Trawczyńska

Dyrektor OSiR został zwolniony dyscyplinarnie

Justyna Trawczyńska

Jan Sieraczkiewicz, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku, stracił pracę. Zadecydowały o tym wyniki kontroli przeprowadzonych w OSiR.

Jak potwierdził Bartłomiej Kucharczyk, rzecznik prezydenta miasta, zwolnienie dyrektora ma charakter dyscyplinarny. - O decyzji prezydenta w sprawie odwołania Jana Sieraczkiewicza zdecydowały kontrole przeprowadzone w Ośrodku Sportu i Rekreacji - mówi Bartłomiej Kucharczyk. - Wykazały one naruszenie ustawy o zamówieniach publicznych, w tym naruszenie dyscypliny finansowej.

W piątek na stronach BIP urzędu miasta zostały opublikowane wyniki ostatnich kontroli w placówce. Poprzednie wykazały niegospodarność. Audytor miał wątpliwości, co do kwot wydatkowanych na zakup markowego obuwia i odzieży sportowej.

Ostatnie kontrole wykazały między innymi, że mimo ciążącego obowiązku na szefie jednostki nie dokonywano ustaleń wartości zamówienia, a w kryterium ceny podawane były wartości netto. Z dokumentów wynika, że w ciągu 6 dni dokonano trzech zamówień dla hali sportowo-widowiskowej, których łączna wartość przekraczała 60 tys. euro. Dyrektor OSiR dokonał jednak trzech odrębnych zamówień, zdaniem audytora naruszając tym prawo o zamówieniach publicznych.

Na stanowisko nowego dyrektora OSiR zostanie rozpisany konkurs. Do tego czasu obowiązki szefa jednostki będzie pełnił Sławomir Majerski, który dotychczas był zastępcą dyrektora.

Jan Sieraczkiewicz szefem OSiR został w marcu 2011 roku, po wygranym konkursie. Zastąpił wówczas Elżbietę Szparagę, która przeszła na emeryturę.

Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.