Kujawsko-pomorski zespół parlamentarny skupia tylko posłów i senatorów połowy województwa. Z bydgoskiej części nie ma nikogo.
Zamiast izb celnych i skarbowych ma powstać urząd o skrócie KAS. Politycy po obu stronach Wisły zabiegają o siedzibę nowej instytucji.
Śmieciowa rewolucja nie zmieniła mentalności niektórych mieszkańców regionu. Wciąż są bezmyślni.
W najbliższy weekend, 23 i 24 kwietnia turyści w całym regionie ruszą na rajdy rowerowe, piesze, będą uczestniczyć w biegach i spacerach z przewodnikami.
Straże gminne nie mogą już karać kierowców za przekroczenie prędkości, ale inspektorzy transportu - owszem. I robią to coraz skuteczniej.
Małgorzata Hinz: - Mój syn zginął na gminnym boisku, choć sygnalizowałam urzędnikom zagrożenie. Pytamy o stan urządzeń na obiektach sportowych w regionie. Ich administratorzy: - Jest bezpiecznie.
Zapłacą za nią energetycy, a w cenie energii też my. Dopilnują tego Wody Polskie.
- Wolelibyśmy zdawać egzaminy wstępne do liceum niż pisać te testy - mówią gimnazjaliści. Wczoraj wykazywali się wiedzą z języków obcych.
Sędziowie TK zebrali się w środę, żeby ocenić ostatnich 12 miesięcy swojej pracy. Prezes Andrzej Rzepliński przedstawił najważniejsze problemy.
Największy ekstremista w Norwegii, który zabił 77 osób, żalił się, że przebywanie samotnie w celi to „nieludzkie warunki”. Przyznano mu rację.
Postępowanie w sprawie molestowania studentek przez 69-letniego mężczyznę, który podszywał się pod profesora poznańskich uczelni, przyniosło nowe, szokujące ustalenia.
Planowana transakcja, wzbudzająca wiele obaw wśród lokatorów Grudziądzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, została odsunięta w czasie.
Teoretycznie w Kolegium IPN mogą zasiąść osoby bez matury - mówi prof. Antoni Dudkiem, politolog, przewodniczący Rady Instytutu Pamięci Narodowej, komentując projekt ustawy o IPN.
Stał nad dołami śmierci, w których warstwami leżały sprasowane i zmumifikowane zwłoki jeńców sowieckiego obozu w Kozielsku. Wśród oglądanych szczątków rozpoznał przyjaciela - bydgoskiego kupca i przemysłowca, Józefa Pilaczyńskiego.
W ten sposób uczniowie SP nr 20 z rodzicami i dziadkami uczcili 670. urodziny miasta. Rozwiązywali zadania w turnieju wiedzy o Bydgoszczy. Emocji nie zabrakło!
Matka widziała w pierworodnym księdza, ale nauka specjalnie Alego nie pociągała. Został drukarzem, interesowało go jednak kino i film. Dzięki temu jest znany.
Od wczoraj w Alei Ossolińskich rośnie dąb dedykowany prof. Zygmuntowi Mackiewiczowi, jednemu z najwybitniejszych bydgoszczan.
Aż 500 złotych dziennie za metr kwadratowy będzie musiał zapłacić kupiec, który zdecyduje się na handel w Strefie Śródmiejskiej w Bydgoszczy.
Teatr Polski w Bydgoszczy przyłączył się do akcji „Bilet za 400 groszy”. W jej ramach na bydgoskiej scenie będzie można zobaczyć „Pchłę Szachrajkę” i „Grona gniewu”.
W związku z zakończeniem prac przy remontach dworców kolejowych drogowcy przygotowali komunikacyjną niespodziankę.
Doradca prezydenta wygrał konkurs na dyrektora Biura Obsługi Mediów i Komunikacji Społecznej. Chce m.in. rozszerzyć kompetencje biura.
W sobotę i niedzielę w hali „Kujawianka” w Inowrocławiu odbędzie się X Jubileuszowy Inowrocławski Konkurs Modeli Redukcyjnych.
Ruszyła kampania społeczno-informacyjna. Wybierzcie się do Solanek i obejrzyjcie towarzyszącą jej wystawę fotografii.
Czy dzieci, które uczestniczą w zajęciach rekreacyjnych, muszą odwiedzić lekarza medycyny sportowej? Pytano o to podczas sesji w Żninie.
Inauguracji sezonu motocyklowego w tym roku nie będzie, a towarzysząca imprezie akcja „Motoserce“ przeniesiona zostanie do Żnina.
Piotr Waśk z VII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy stworzył aplikację na telefon, która ułatwia życie zarówno uczniom, jak i nauczycielom.
Jolanta Fierek odniosła kolejne zwycięstwo. Tym razem przed Sądem Okręgowym w Słupsku. Oddalił apelację Banku Spółdzielczego w Czersku.
60 tys. zł przeznaczy gmina Chojnice na inicjatywy lokalne. Akceptacje komisji i wójta Zbigniewa Szczepańskiego zyskało osiem projektów.
I to będzie międzynarodowe spotkanie , bo oprócz chojniczan pojawią się na nim Niemcy i Holendrzy z partnerskich miast.
W 2015 roku miasto Chojnice zarobiło za sobotnie parkowanie samochodów 25 tys. zł. To chyba ucina dyskusje o tym, czy zlikwidować tę opłatę.
W starostwie przygotowują się do ważnych zmian w placówkach opiekuńczych dla dzieci. Duże placówki to już przeżytek. Małe jest lepsze.
Uczniowie z naszych powiatów odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zyskując tym samym przepustkę na wyższe uczelnię.
130 tys. złotych na sport i 15 tys, na kulturę - Urząd Miasta w Golubiu-Dobrzyniu przyznał wsparcie dla 23 projektów przygotowanych przez organizacje pozarządowe. Co będzie się działo?
Prezydent Grudziądza Robert Malinowski i Marek Nowak czują się odpowiedzialni, ale nie winni.
- Budowa nowej zajezdni autobusowej nie ma obecnie ekonomicznego uzasadnienia - twierdzi Paweł Maniszewski, szef miejskiego przewoźnika.
Przybędzie siłowni na świeżym powietrzu. Będą również urządzenia do kalisteniki - modnego treningu z wykorzystaniem masy własnego ciała.
W Świeckiej Amatorskiej Lidze Koszykówki rozegrano 4. kolejkę spotkań.
Burmistrz Chełmna zatwierdził podział funduszy konkursie na organizację międzynarodowych wymian młodzieżowych. W sumie to około 103 tys. złotych.
Klamka zapadła! W narożniku ul. Tumskiej i 3 Maja stanie kolejny gmach Urzędu Miasta we Włocławku.
Rozliczając PIT warto pamiętać o przekazaniu 1 procenta na rzecz chorych, niepełnosprawnych. Apelują o to: burmistrz, radni, ratownicy WOPR.
Młodzieżowe reprezentacje Polski i Czech odjechały sparing w Rawiczu. Dominowali polscy juniorzy, a najlepszy był Marcin Nowak (MrGarden GKM).
Jeden gol Michała Cywińskiego zdecydował o awansie trzecioligowca ze Świecia do półfinału Pucharu Polski na szczeblu K-P ZPN.
Po wygranej ze Skrwą wzrosły szanse Orła na bezpośredni awans. Piąta wiosną wygrana Ziemowita. Piast dogra jednak sezon do końca.
Na szosach, torze i trasach mtb - to był bardzo pracowity weekend dla kolarzy Pacificu Toruń.
Już bez Champa Oguchiego Anwil Włocławek zagra dzisiaj z Wilkami Morskimi Szczecin i w niedzielę ze Startem Lublin.
Z rozgrywek mistrzowskich wycofano zespół juniorów młodszych Notecianki Pakość. Powodem były kłopoty kadrowe drużyny.
Gracze KSK Noteć Inowrocław pokonali akademików z Katowic w decydującym meczu fazy play out 1. ligi. Utrzymali się w rozgrywkach.
W środę rozgrywane były spotkania w grupie spadkowej. Świetną passę kontynuuje Wisła Kraków. W 32. kolejce piłkarze „Białej Gwiazdy” wypunktowali na wyjeździe Górnika Łęczna.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.