Mają otwarte drzwi na studia za wiedzę

Czytaj dalej
Fot. ZS2
Karolina Rokitnicka

Mają otwarte drzwi na studia za wiedzę

Karolina Rokitnicka

Uczniowie z naszych powiatów odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zyskując tym samym przepustkę na wyższe uczelnię.

Dwaj uczniowie ZS nr 2 w Rypinie - Wojciech Chorąży i Bartosz Krajnik dostali się do grona 38 finalistów I Regionalnego Konkursu Młodych Logisty-ków. Zorganizował go Instytut Logistyki i Techniki Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku wraz z Wydziałem Logistyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Naszych reprezentantów przygotowała Barbara Pankowska. W finale uczniowie rozwiązywali test sprawdzający wiedzę i umiejętności. Były także zadania logistyczne. Wojciech zajął I miejsce. Wygrał główną nagrodę czyli siedem semestrów studiów oraz tablet.

Uczeń ZS nr 1 w Golubiu-Dobrzyniu Łukasz Pieczka odniósł natomiast sukces w Olimpiadzie Wiedzy o III RP. Trzeba się w niej wykazać wiedzą o społeczeństwie, z historii i języka polskiego. Do olimpiady przystąpiło kilka tysięcy uczniów z kilkuset szkół średnich. W finale było tylko 58 uczestników. Tu mieli do rozwiązania testy i odpowiadali na pytania komisji. W przygotowaniach pomogli Marek Beyger, Monika Kwidzyńska, Ryszard Jagodziński i Zbigniew Modrzyński. Łukasz uzyskał tytuł laureata i indeksy na wiele uczelni.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.