Dla dobrych rodziców nie ma żadnych barier

Czytaj dalej
Fot. Fominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski

Dla dobrych rodziców nie ma żadnych barier

Dominik Fijałkowski

Ruszyła kampania społeczno-informacyjna. Wybierzcie się do Solanek i obejrzyjcie towarzyszącą jej wystawę fotografii.

- Cieszę się, że ta wystawa ma miejsce w Inowrocławiu, w Parku Solankowym. Mieszkańcy, turyści i kuracjusze będą mieli dzięki niej okazję przekonać się, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w rodzicielstwie - mówił Wojciech Piniewski, wiceprezydent miasta.

Od wczoraj w samym centrum Solanek prezentowanych jest ponad dwadzieścia fotogramów, których autorem jest Dariusz Gajko. Pokazują one osoby niepełnosprawne z Kujawsko-Pomorskiego, które mimo swych ułomności są wspaniałymi rodzicami. Wystawa nosi tytuł „Rodzicielstwo bez granic”.

- Rodzicielstwo jest cudem, a rodzicielstwo bez granic, bez barier, jest wielkim cudem. My, osoby pełnosprawne, jesteśmy od tego, by pomagać pokonywać te bariery - podkreśliła uczestnicząca w otwarciu wystawy Elżbieta Piniewska, radna sejmiku.

Wystawa towarzyszy kampanii społeczno-informacyjnej, której celem jest udowodnienie, że osoby niepełnosprawne, mimo wielu barier świetnie sprawdzają się w roli rodziców. Na zdjęciach pokazano niepełnosprawnych ruchowo, niewidomych, niesłyszących, ludzi, którzy podjęli świadomą decyzję o założeniu rodziny.

Do czerwca br. wystawa prezentująca 24 fotografie autentycznych rodzin z Kujawsko-Pomorskiego odwiedzi sześć miast naszego województwa. W Inowrocławiu oglądać można ją do środy, 27 kwietnia. Kampanii „Rodzicielstwo bez granic” towarzyszą także spoty telewizyjne oraz cykl reportaży i audycji radiowych dotyczących rodzicielstwa niepełnosprawnych. W planach są też warsztaty dla matek z niepełnosprawnością.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.