Renata Kudeł renata.kudel@pomorska.pl

Jest dwunastka, której trzeba pomóc. Przekażcie 1 procent

Jest dwunastka, której trzeba pomóc. Przekażcie 1 procent Fot. Dariusz Bloch
Renata Kudeł renata.kudel@pomorska.pl

Rozliczając PIT warto pamiętać o przekazaniu 1 procenta na rzecz chorych, niepełnosprawnych. Apelują o to: burmistrz, radni, ratownicy WOPR.

Filmik propagujący przekazywanie jednego procenta od dochodu lada dzień ukaże się na stronie internetowej Lipna oraz w Telewizji Kablowej SM. (TVK SM). Charytatywnie biorą w nim udział burmistrz Paweł Banasik, radni, a także ratownicy WOPR z Lipna. Po-mysłodawczynią jest - podobnie jak w latach minionych - Małgorzata Bonowicz, mama chorej na mukowiscydozę Amelki. - Robię to nie tylko dla siebie, także dla wszystkich tych, którzy potrzebują wsparcia - na leki, rehabilitację - mówi Małgorzata Bonowicz. - Znam ten ból, gdy trzeba pomóc dziecku, a nie zawsze jest to możliwe.

- W tym roku na liście, którą umieściliśmy na stronie internetowej miasta jest dziesięć osób i dwie instytucje - informuje Renata Gołębiewska, sekretarz miasta Lipno.

Dwóch Dominików, Szymon, Piotr, Agata, Amelia, dwie Oliwki, Michał, Kamil - to podopieczni fundacji „Zdążyć z Pomocą”, „Matio”, „Słoneczko” i „Zielony Liść”. Na liście osób i instytucji, którym można pomóc, przekazując 1 procent podatku dochodowego, są także: Koło Powiatowe Polskiego Związku Niewidomych w Lipnie oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tęcza” także w Lipnie.

Koło PZN liczy: 16 dzieci, 118 osób dorosłych i 7 leżących. - Staramy się pomóc wszystkim, choć wiadomo, że ci leżący, obłożnie chorzy, wymagają szczególnej troski - mówi Krzysztof Suchocki, zawiadujący kołem skępski radny. - Z roku na rok zyskujemy dzięki jednemu procentowi coraz wiecej pieniędzy. Kupujemy „mówiące” sprzęty rehabilitacyjne, które pomagają niewidomym i niedowidzącym w poruszaniu się i codziennym funkcjonowaniu. Są to: czujniki, laski, glukometry, zegarki, termomentry - wylicza Krzysztof Suchocki.

Za te pieniądze dla dzieci kupuje się też, na przykład, zeszyty z pogrubioną kratką. To pomaga im w nauce pisania.

Renata Kudeł renata.kudel@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.