Miasto Golub-Dobrzyń wybrało w konkursie 23 projekty do wsparcia

Czytaj dalej
Fot. Pawel Skraba
Karolina Rokitnicka

Miasto Golub-Dobrzyń wybrało w konkursie 23 projekty do wsparcia

Karolina Rokitnicka

130 tys. złotych na sport i 15 tys, na kulturę - Urząd Miasta w Golubiu-Dobrzyniu przyznał wsparcie dla 23 projektów przygotowanych przez organizacje pozarządowe. Co będzie się działo?

Miasto rozstrzygnęło konkurs na realizację zadań związanych z kulturą. Choć kwota do rozdysponowania nie była duża -15 tysięcy złotych - sporo w mieście będzie się działo. Wsparcie uzyskało siedem wniosków. Najwięcej, bo 4 tys. zł otrzyma stowarzyszenie Retro-Traktor na organizację wystawy i zlotu zabytkowych ciągników. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 9-10 lipca i będzie towarzyszyła Turniejowi Rycerskiemu. Kwotą 3,5 tys. zł miasto wesprze organizację akcji Motoserce. To piknik, który łączy dobrą zabawę i pozyskiwanie krwi dla szpitali.

Tegoroczna edycja planowana jest na 7 maja. Przygotowuje ją tradycyjnie klub motocyklowy Klub Stalowe Tłoki. Po 2 tys. zł miasto przekaże dla PTTK na lipcowy Turniej Rycerski, który w tym roku obchodzi 40-lecie oraz dla Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Zaplanował on organizację Dnia Inwalidy. Kwotę 1500 zł miasto przekaże hufcowi ZHP. Na 28 maja harcerze zaplanowali grę miejską

- Bardzo się cieszę, że udało nam się zdobyć wsparcie. Poprzez tę grę terenową po mieście, uczcimy 65-lecie połączenia Golubia i Dobrzynia - mówi komendant hufca ZHP Szymon Wiśniewski.

Ponadto Stowarzyszenie Animator uzyskało tysiąc zł wsparcia. 25 czerwca zorganizuje ono ogólnopolski festiwal piosenki. Tyle samo uzyskał Uniwersytet Trzeciego Wieku na właczenie słuchaczy do Zespołu Muzyki Dawnej.

Znane są też wyniki konkursu na dotowanie zadań związanych z kulturą fizyczną. Wsparcie uzyskało 16 projektów. Podzielono między nie 130 tys. zł. Najwięcej jest na zajęcia związane z piłką nożną. MKS Drwęca pozyskał 81,5 tys. zł, a Klub Sportowy Piłkarz - 20 tys. zł. Uczniowskie kluby Lider i Olimp na popularyzację sportu uzyskały po 5 tys. zł. UKS Alfa otrzyma 3 tysiące zł. TKKF Rytm zdobyło pieniądze aż na cztery inicjatywy - organizację biegu Solidarności - 4 tys. zł, zajęć z kajakarstwa i biegów - 1500 zł, zawody kajakowe i ligę przełajową - po 1 tys. zł. Ponadto miasto wesprze: turniej rycerski (Karbówko - 1300 zł), trzy rodzaje zawodów wędkarskich (Koło Miejskie Drwęca - 1100 i 2000 zł oraz klub Brzana - 1 tys. zł), dwa turnieje piłkarskie (UKS Victoria i UKS AREZ - po 800 zł) oraz ligę strzelecką (Stowarzyszenie Świętego Huberta - 1 tys. zł).

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.