Miasto wspiera międzynarodowe wymiany

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Muszyński
Monika Smól

Miasto wspiera międzynarodowe wymiany

Monika Smól

Burmistrz Chełmna zatwierdził podział funduszy konkursie na organizację międzynarodowych wymian młodzieżowych. W sumie to około 103 tys. złotych.

Pieniądze trafią do pięciu podmiotów organizujących wymiany. Na jedenaście projektów dofinansowanie dostanie Fundacja Europejskie Centrum Wymiany Młodzieży. Łącznie - 71,6 tys. złotych.

Fundacja zorganizuje wymiany m.in. z gimnazjalistami z Hann.Munden, uczniami z Letovic, grup folklorystycznych i klubów sportowych z Kaniowa, z młodymi kajakarzami z Hann.Munden i Hapoel Tel Aviv, a także młodzieży z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie z Niemcami.

Fundacja Centrum Dialogu Kultur im. Jakuba Kołasa zasilone zostanie kwotą 5 tys. złotych na wymianę artystyczno-festiwalową z Białorusią i Bułgarią. Tyle samo trafi do Stowarzyszenia Kultury Ludowej „Kundzia” - na zorganizowanie X wymiany międzynarodowej młodzieży z Białorusią - „Okno na Wschód”. Chorągiew Kujawsko-Pomorska Związku Harcerstwa Polskiego i Hufiec Chełmża wsparty zostanie 4 tys. złotych na imprezę „Na szlaku”. Stowarzyszenie Kulturalne „Puzon”, na wymianę trójstronną orkiestr Chełmno-Letovice-Kaniów, może liczyć na 17.150 złotych.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.