Młodzi bawią się na stadionie Kolejarz Chojnice

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Młodzi bawią się na stadionie Kolejarz Chojnice

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

I to będzie międzynarodowe spotkanie , bo oprócz chojniczan pojawią się na nim Niemcy i Holendrzy z partnerskich miast.

Także młodzi ludzie uczczą 20-lecie partnerstwa pomiędzy Chojnicami a Emsdetten. Nie będzie czerwonego dywanu i zadęcia, bo tylko konferencja o dobrych praktykach i rockowy festiwal.

Jak informują Michał Karpiak i Anna Zajkowska z Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej, od 16 do 20 czerwca dojdzie do spotkania wolontariuszy z trzech miast - Chojnic, Emsdetten i holenderskiego Hengelo. Na organizację tego wydarzenia Fundacja pozyskała fundusze razem z organizacją partnerską z Niemiec Rockinitiative Emsdetten z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Starczy na przygotowanie konferencji i rockowego festiwalu.

Konferencja, która odbędzie się 17 czerwca, ma być poświęcona dobrym praktykom, a chojniczanie też mogą się nimi pochwalić, bo mają na koncie i koncerty, i warsztaty, i wydarzenia. Zdołali rozwinąć wolontariat i doczekać się własnej siedziby, którą właśnie przenieśli na ul. Jeziorną.

- Pochwalimy się współpracą z naszymi przyjaciółmi z Niemiec - mówi Michał Karpiak. - Do tej pory była i wymiana młodzieży, i wspólne działania, także wolontariat.

Na konferencję zostaną zaproszone także te osoby, które są zaangażowane w działalność instytucji społeczeństwa obywatelskiego, w tym przedstawiciele samorządów uczniowskich.

Następnego dnia można się bawić na festiwalu muzycznym InterTony na stadionie „Kolejarz”. - To będzie raczej ciężka muzyka - nie ukrywają Zajkowska i Karpiak. - A zagrają zespoły z miast partnerskich. Przewidujemy piknikową atmosferę.

Wstęp bezpłatny. Jak przyznają organizatorzy, inspiracją jest dla nich regularnie odbywający się w Emsdetten festiwal Dettenrockt, w który zresztą też byli zaangażowani. Mieszkańcy nie muszą się martwić, że nie pośpią. Młodzi zwiną zabawki o godz. 22, taki przynajmniej jest plan.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.