Rozmowa z Jarosławem Kotowskim, współzałożycielem serwisu szybkapapuga.pl, pomysłodawcą aplikacji HejtStop.
Za publikowanie na FB treści rasistowskich grożą trzy lata więzienia. Warto mieć się na baczności, bo do akcji wkroczyli internetowi prawnicy.
Na pierwszy ogień mają pójść ekrany akustyczne i przejścia dla zwierząt, których jest za dużo. Ujednolicone zostaną rozwiązania techniczne.
Bez trudu napisali o tym, jak pomagać innym, ale pogłowili się nad zadaniem o objętości brył. Po raz ostatni 6-klasiści przystąpili do sprawdzianu.
Biznesmen oskarżony o zlecenie zabójstwa dyrektora z PZU w Bydgoszczy broni się. Twierdzi, że nawet nie znał Piotra Karpowicza.
Chciałbym zobaczyć ten projekt od strony zabezpieczenia socjalnego. To znaczy, jaką państwo daje kobiecie osłonę, wymagając od niej urodzenia dzieci w tych okolicznościach? – mówi prof. Andrzej Zoll
Profesor nauk ekonomicznych, minister finansów, wicepremier, posłanka na Sejm IV i VI kadencji. Zyta Gilowska zmarła w nocy z poniedziałku na wtorek. Miała 66 lat. Od dawna walczyła z ciężką chorobą serca.
Panamski skandal związany z wyciekiem dokumentów z firmy prawniczej zatacza coraz szersze kręgi. Do dymisji podał się we wtorek premier Islandii.
Za kilka dni dwaj wałbrzyszanie dostaną zielone światło dla poszukiwań.
W paszy dla koni w Janowie wykryto ślady antybiotyków. Prokuratura bada sprawę, prezes stadniny oddaje się do dyspozycji ministra.
Frans Timmermans po serii spotkań z przedstawicielami polskich władz ma nadzieję na dalszy dialog w ramach badania naszej praworządności.
Zmiany dot.obrotu ziemią rolną budzą sporo kontrowersji. Np. zapisy mówiące o możliwości kupowania gruntów przez kościoły i związki wyznaniowe.
Producenci trzody chlewnej nadal potrzebują wsparcia. I zmian.
Lionel Messi, uważany za najbogatszego piłkarza świata, figuruje na liście osób powiązanych z tajnymi firmami offshore.
Tak ma być w ciągu najbliższych lat. Sieci handlowe i firmy oferujące różnego rodzaju usługi już dostrzegły potencjał tej grupy wiekowej.
Wstępna rozmowa kwalifikacyjna często odbywa się przez telefon. Zanim szef spotka się z kandydatem, przeprowadza z nim krótki wywiad.
Obniżka wieku emerytalnego już po wakacjach. Od 1 kwietnia decyduje się przyszłość OFE. ZUS otrzyma 5 lat na wydanie decyzji. Szykuje się z miana w przepisach wspierających opiekuna.
Z każdym rokiem o emerytury i renty z ZUS ubiega się coraz więcej Polaków, którzy w przeszłości pracowali za granicą, w jednym lub kilku krajach Europy. Osoby takie objęte są tzw. wspólnotową koordynacją systemów zabezpieczenia społecznego.
6. edycja festiwalu filmów animowanych stratuje 18 kwietnia. Kino to jednak nie wszystko. Będzie muzyka, wystawy a nawet impreza.
Chodzi o dotację w ramach projektów promocyjnych, jaką od miasta dostał organizator festiwalu, a którą potem mu odebrano i znów zwrócono.
Wycinka jemioły z drzew prowadzona jest w Toruniu każdego roku. Jednak, mimo tych zabiegów, nie udało się jej całkowicie pozbyć.
Nowa wersja ma zastąpić ortofotomapę miasta z 2011 roku. Będzie wyraźniejsza i bardziej aktualna od poprzedniej.
We wschodniej części Torunia trwają prace przy budowie i remontach dróg. MZD zapewnia, że nie powoduje to problemów w ruchu.
Artysta znany jest przede wszystkim ze swoich ceramicznych rzeźb, które zaskakują wielu odbiorców. Jego wystawa zagości w Toruniu.
Powód? „Ukrywanie niektórych wydatków lecznicy”. - Odwołam się do sądu - mówi Anna Wiśniewska, była wicedyrektorka.
Grudziądzki MORiW usuwa usterki i przeprowadza remonty. Są potrzebne.
Podczas ostatniej konferencji posła Jana Krzysztofa Ardanowskiego ujawniła się kolejna rysa na monolicie grudziądzkiego PiS-u, którym już wcześniej targały wewnętrzne niesnaski.
Niepełnosprawny Adam Targowski nie powinien już mieszkać w kolejowym budynku w Polednie.
Znowu zmienił się wygląd skateparku, który ma powstać przy ulicach Piłsudskiego i Sobieskiego w Świeciu. Teraz to ostateczny kształt.
Osoby niepełnosprawne narzekają na źle zorganizowaną szatnię na basenie w Świeciu. Ale problem mają też z samym dojazdem do Przechowa.
Uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu mają powody do dumy. W wojewódzkich konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2015/2016 zdobyli 15 tytułów laureata oraz 10 tytułów...
Wypełniające roczne zeznanie podatkowe, możemy wesprzeć cząstką naszego podatku także kluby, stowarzyszenia i organizacje sportowe w Inowrocławiu.
Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu już po raz 16. przyznają statuetki „Władysławów” za działalność ekologiczną.
Zabytkowe kościoły w powiecie mogileńskim dostały wsparcie samorządu województwa na prace konserwatorskie i remonty.
Kierowcy mogą nawet nie zauważyć, że pod jezdnią trwa naprawa.
Każdego roku w gminie Radziejów oddawana jest do użytku świetlica wiejska. Nowa, zbudowana od podstaw, lub gruntownie remontowana.
W gminach powiatu lipnowskiego ruszyły roboty publiczne. Bezrobotni wykonują też prace społecznie użyteczne. A dziś ogłoszony zostanie kolejny nabór na staże.
1 czerwca w Warszawie zorganizowana zostanie 22. sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Brodniczanie chcą wziąć w niej udział.
Marta Turska-Grochocka została laureatką Grand Prix konkursu „Dzieło Roku 2015”. Jest autorką altered art, czyli przerobionej książki.
Zakup nowego sprzętu w ostatnich miesiącach to nie jedyne wyznaczniki unowocześniania placówki. Przybywa też eorganizacji
- Doszło do mnie, że będę chciał sprzedać Lubostroń. To jest kłamstwo - dodaje Leon Skórzewski w liście do dyrektora Pałacu Lubostroń.
Kaplica w Gogółkowie wymaga remontu. Na nowe okno pieniądze zebrali mieszkańcy. Co z remontem dachu? Sołtys wsi apeluje.
Zakończyły się prace przy udrożnieniu polnej drogi będącej przedłużeniem Ogrodowej i połączeniu jej z dawnym torowiskiem.
Chojniczanki się już nie tremują i walczą na parkiecie z koleżankami z innych miast jak równy z równym. I mają sukcesy.
- Nie zamierzamy się uchylać od jej wykonania - zapewniają w bydgoskim ratuszu. W Bydgoszczy zmieni się 12 patronów ulic i skwerów.
W połowie miesiąca rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca.
Dwa efektowne zwycięstwa: przez duszenie i nokaut odnieśli zawodnicy Grappler Grudziądz w zawodowej gali sztuk walki w Mrągowie.
KSK Noteć w weekend rozpocznie walkę o utrzymanie się w pierwszej lidze. Spotkania z akademikami z Katowic odbędą się w dwóch halach.
Samuel Kulczycki z ASTS Olimpia-Unia Grudziądz zdobył złoto 3. Grand Prix Polski Kadetów. Zuzanna Błażejewicz z LUKS Agro-Sieć była trzecia.
Drużyna IKTS Noteć Inowrocław zajęła pierwsze miejsce w województwie kujawsko-pomorskim po niespodziewanej wygranej z LUKS Chełmno (ekstraklasa).
Od soboty posiadaczką najlepszego wyniku w historii polskiego półmaratonu jest reprezentantka włocławskiej Vectry Katarzyna Kowalska.
Angelika Szymańska marzy o złocie na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Chce ść w ślady swojej trenerki Anety Szczepańskiej.
Akcje społeczne organizowane przez klub koszykówki Anwil stały się już tradycją. Ostatnio dzięki kibicom do szpitala trafiło ponad tysiąc książek dla dzieci.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.